e shtunë 16 tetor 2021
e shtunë 16 tetor 2021

 

Mposht koronavirusin në moshën 103-vjeçare dhe gjëja e parë që kërkon pas shërimit, është një birrë e ftohtë.

E moshuara Jennie Stejna, prej moshës së saj të avancuar cilësohej mjaft e rrezikuar nga Covid-19, por i befasoi mjekët duke e mposhtur virusin.

Gjysha e lindur në Poloni, por prej vitesh me banim në Massachusetts, SHBA, e mori virusin në shtëpinë e kurimit ku ndodhej.

Por pas tre muajsh trajtim, e moshuara nisi që të ndihej mirë dhe më në fund tamponi doli negativ, duke rezultuar e shëruar. Një mrekulli e vërtetë për mjekët, të cilët i lejuan familjarët që ta takonin.

Kur i takoi, Jennie iu kërkoi një birrë të ftohtë, të cilin askush nuk mund t’ia mohonte.

Më poshtë gjeni pamjet kur shijon birrën, teksa thotë, “Është e ftohtë”.

 

Më shumë

Bill Gates parashikon se kur do të ndodhë pandemia e ardhshme

Themeluesi i Microsoft Bill Gates ka zbuluar në programin e tij, Bill Gates dhe Rashida Jones, mendimet e tij mbi të ardhmen e pandemive globale.   Në një bisedë të gjerë me aktorin dhe shkrimtarin Jones, Gates përshkroi shpresat e tij për një botë post-COVID dhe çfarë sfidash do të përballet njerëzimi.   Sipas […]

“Çmimet Nobel” do të jepen online

Ceremonitë e “Çmimit Nobel” për këtë vit nuk do të zhvillohen. “Fituesit do të shpallen vetëm në internet për shkak të pandemisë”, bëhet e ditur në deklaratën e publikuar të martën nga Fondacionit Nobel, i cili administron ndarjen e çmimeve prestigjioze. Kjo është hera e parë që prej vitit 1944 që ceremonitë nuk do […]

“TikTok”, aplikacioni jo i lojërave më i shkarkuar në 6-mujorin e parë të sivjetshëm

Aplikacioni kinez për ndarjen e videove “TikTok” ka arritur në vendin e parë si aplikacioni jo i lojërave më i shkarkuar në gjashtëmujorin e parë të këtij viti.   Ky aplikacion dhe varianti i tij kinez “Douyin” janë instaluar mbi 620 milionë herë në gjashtëmujorin e parë, të ndjekur nga “WhatsApp” dhe “Zoom”.   Aplikacioni […]

Ëndërra e Zuckerberg: Një rrjet social i vetëm

Nuk mund të thuhet se është pa ide Mark Zuckerberg , një nga themeluesët  e Facebook . Këtë rradhë, ideja nuk i ka lindur në një nga dhomat e çrregullta të konviktit të Harvard University, siç thotë legjenda (historia është krejt e ndryshme) e shpikjes së Facebook, por në lartësinë e administratorit të këtij […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara