Monday 24 June 2024
Monday 24 June 2024

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer pranë një aeroporti në Florida duke djegur më shumë se 3500 makina që jepeshin me qera.

 

Ende nuk dihet se çfarë i ka shkaktuar flakët të cilat u përhapën me shpejtësi, por zjarrfikësit përdorën edhe helikopterë për ti shuar. Dëshmitarët thanë se dëgjuan një shpërthim të madh, ndërkohë që kanë nisur hetimet për të mësuar shkakun e vërtetë.

 

Makinat e djegura qëndronin në një zonë me bar dhe i përkisnin kompanisë të makinave me qira në Aeroportin Ndërkombëtar të Floridas Jugperëndimore në Fort Myers.

 

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e të premtes, rreth orës 20:00 dhe pamjet e siguruara nga Daily Mail tregojnë sa shpejt u përhapën dhe dogjën makinat.

 

Thuhet se kompania e kishte parkingun e mbushur me automjete për shkak të izolimit nga koronavirusi. Klientët ishin të paktë pasi pjesa më e madhe e udhëtimeve janë anuluar dhe lëvizjet janë kufizuar me qëllim ndalimin e përhapjes së sëmundjes.

 

 

Më shumë

Duke shpresuar se Omicron nuk do të shkatërrojë Krishtlindjet, Betlehemi ndez dritat e pemës

BETHLEHEM, Bregu Perëndimor, 4 dhjetor (Reuters) – Banorët ndezën një pemë gjigante të Krishtlindjeve jashtë Kishës së Lindjes së Betlehemit të shtunën, duke shpresuar që një variant i ri i koronavirusit të mos prishë një sezon tjetër pushimi në vendlindjen tradicionale të Jezusit. Betlehemi u mbyll vetëm Krishtlindjet e kaluara, duke humbur sezonin […]

Zgjerimi i ndikimit turk rrit tensionet me Iranin

Arrestimi i agjentëve iranianë në Turqi muajin e kaluar, thonë analistët, është shenja më e fundit e rritjes së tensioneve midis dy fqinjëve. Kjo po ndodh ndërsa Turqia po zgjeron ndikimin e saj në rajonin e Kaukazit në dëm të Iranit.   Forcat turke të sigurisë arrestuan agjentët iranianë për të cilët Turqia […]

Energjia atomike energji e gjelbër?

Gjermania dhe disa shtete të BE kundërshtojnë kategorizimin e energjisë atomike si energji të gjelbër. Por shumica e vendeve të BE e mbështet këtë, mes tyre edhe Franca.     Gjermania dhe katër shtete të tjera e kundërshtuan hapur në Glasgou, ku përfundoi Konferenca Botërore për Klimën, kategorizimin e energjisë atomike si energji të […]

Izraeli mohon akuzat për spiunazh në Turqi

Izraeli është angazhuar për lirimin e një çifti izraelit të cilët janë dërguar në mbajtje nga ana e autoriteteve turke, tha kryeministri izraelit, Naftali Bennett.   Media shtetërore turke ka thënë se izraelitët e ndaluar ishin spiunë.   Kryeministri Bennett tha përmes një deklarate se ai ka biseduar me familjen e dy izraelitëve, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara