e martë 21 shtator 2021
e martë 21 shtator 2021

 

Kërcimet në rrugë po kthehen në trend ditët e fundit në vendin tonë. Pas rastit të Laçit, dasmorët në Fushë-Krujë kanë dalë nga makina teksa semafori ka qenë i kuq dhe ia kanë marrë valles.

 

Në një video të publikuar nga JOQ shihet një grua e cila ka dalë nga makina dhe vazhdon të kërcejë nga gëzimi, ndërsa shoqërohet dhe nga dasmorët e tjerë. Ndërkohë e tjera makinat presin në rradhë derisa ata të mbarojnë “shfaqjen”.

 

Në ditët e fundit kemi parë skena të tilla nga më të çuditshmet në Shqipëri. Një dasmor që pasi mori nusen ia lëshoi breshërisë së kallashnikovit, një gjest që nuk e justifikon dot askush e asgjë, më pas ishte grupi i dasmorëve që bllokoi aksin Lezhë-Mamurras, te mbikalimi i Patokut, duke kërcyer. Siku të mos mjaftonin këto, disa ditë më pas një 21 vejçare bllokoi trafikun në Astir bashkë me shoqet e saj për të bërë video për TikTok para makinës me të cilën po udhëtonin. Ajo u gjobit dhe u shoqërua në komisariat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Më shumë

Merkel në Tiranë: Zemra ime rreh për këtë rajon

  Në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin e vendit, Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha se i vjen keq që nuk është bërë e mundur hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë edhe pse janë plotësuar kushtet.   Merkel ka përshëndetur edhe projektin për tregun e përbashkët në Ballkan.   “Uroj […]

Debutuesit e parlamentit, 66 deputetë ulen për herë të parë në Kuvendin e Shqipërisë

Lëvizja Socialiste ka vetëm 1 deputet të ri, ndërsa të 3 kandidatët e Partisë Social-Demokrate do të jenë përherë të parë në parlament.   Qarku me më shumë debutues është Tirana, teksa 11 nga përfaqësuesit do të ulen për herë të parë në karriget e Kuvendit.   Nga radhët e socialistëve janë 7 […]

Nis punën legjislatura e 10-të e Kuvendit të Shqipërisë. Pas 30 muajsh opozita rikthehet në Parlament

Nis punën legjislatura e 10-të e Kuvendit të Shqipërisë.   Kjo seancë shënon rikthimin e Partisë Demokratike në Kuvend pa 30 muajsh bojkot.   Për herë të parë, Kuvendi nuk nisi me 140 deputetë, por me katër vakanca. Kjo për shkak se katër deputetë të zgjedhur, Lefter Koka, Najada Çomo e Gramoz Ruçi nga […]

Basha e përjashton nga PD, Berisha: Duhet të largohej vetë

Ish kryeministri Sali Berisha nuk do të jetë pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, forcës politike të cilën ai e themeloi në vitin 1990, dhe që e udhëhoqi deri në vtin 2013, kur dha dorëheqjen pas humbjes së zgjedhjeve të atij viti. Vendimin për ta lënë atë jashtë e bëri të ditur sonte, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara