e hënë 12 prill 2021
e hënë 12 prill 2021

 

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar se ai ishte përgjuar për një vit e gjysmë.

 

Në një intervistë për “Kurir“, ai gjithashtu tha se e dinte kush qëndron pas saj dhe se besonte se autoritetet kompetente do ta hetonin këtë.

 

Ekspertët e sigurisë thonë se është i nevojshëm një hetim urgjent dhe i plotë, raporton gazeta serbe.

 

Vuçiç gjithashtu deklaroi se ka si prova për pretendimet e tij – bisedat e tij të regjistruara.

Më shumë

Kosova për herë të dytë zgjedh një grua për presidente

Vjosa Osmani ka pranuar sot edhe zyrtarisht detyrën e presidentes së Kosovës.   Për shkak të pandemisë së koronavirusit, Osmani ka pranuar detyrën pa ceremoni të inaugurimit.   Kosova, për herë të dytë zgjedh një grua në krye të shtetit. Vjosa Osmani-Sadriu u zgjodh të dielën presidente e Kosovës pasi pro kandidaturës së […]

RMV, deri sot janë regjistruar rreth 150.000 persona nga diaspora

Deri në orën 8 të këtij mëngjesi, përmes ueb-aplikacionit për vetë-regjistrim janë evidentuar 148.719 persona të regjistruar nga diaspora, informoi Enti Shtetëror i Statistikave. Si edhe deri më tani, shumica e emigrantëve të regjistruar nga vendi janë nga Zvicra, Gjermania dhe Italia, ndërsa numri i personave të regjistruar është shumë më i ulët […]

PE me shumicë votash mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamenti Europian me shumicë dërrmuese kanë mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën.   Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola von Cramon ka bërë të ditur se liberalizimin e vizave për Kosovën e kanë mbështetur 472 eurodeputetë.   “Në votimin plenar për raportin për Kosovën në Parlamentin Europian, shumica dërrmuese mbështet liberalizimin e vizave […]

Diaspora dërgoi një miliardë euro në Kosovë:  Shifra është sa gjysma e buxhetit të shtetit për një vit

Remitencat nga diaspora në Kosovë kanë shënuar rekord gjatë periudhës një vjeçare të pandemisë.   Gjatë vitit 2020 diaspora dërgoi afër 1 miliard euro, sa gjysma e buxhetit të shtetit.   E pikërisht në muajin maj të 2020-ës, kur qeveria mori vendim për mbyllje totale, u shënuan të ardhurat më të mëdha të dërguara […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara