Friday 14 June 2024
Friday 14 June 2024

Komisioni i Venecias mbi Shqipërinë: Nuk ka vend për interpretime

  Komisioni i Venecias e dha opinionin për Gjykatën Kushtetuese. Do të hapë ai më në fund rrugën e dialogut në Shqipëri? Anëtarja e Komisionit Prof. Angelika Nussberger shpjegon për DW se çfarë duhet bërë tani në Shqipëri. Deutsche Welle: Prof. Nußberger, ju jeni anëtare gjermane e Komisionit të Venecias dhe merreni edhe me çështjet e […]

Dr. Silva Bino: Shqipëria e arriti pikun nga koronavirusi, të nisë heqja e karantinës!

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino në një intervistë për Report Tv u shpreh se Shqipëria e arriti pikun e të prekurve nga koronavirusi   Intervista e plotë e Silva Binos Pavarësisht shifrave që kanë dalë sot në orën 11:00, po pasdite çfarë mund të themi lidhur me situatë? Unë dua […]

Korona dhe karantina- Psikiatri: “Vetmia është ngjitëse”

Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund të ketë vetmia [...]

Cakaj për DW: Vendimi i BE me rëndësi të jashtëzakonshme strategjike

  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj, në një intervistë për Deutsche Wellen flet për rëndësinë e [...]

Fico: Vetëizolimi prioritar në uljen e rrezikut të pandemisë

Drejtorja e Përgjithshme e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, në intervistë për DW paraqet sitiuatën më të fundit në Shqipëri lidhur me prekjen nga virusi Corona.   DW: Shqipëria u prek në 9 mars nga virusi Corona, i koduar COVID-9. Organizata Botërore  e Shëndetësisë, (OBSH) e ka përfshirë Shqipërinë në 115 vendet e […]

Komisioni i Venecias mbi Shqipërinë: Nuk ka vend për interpretime

Komisioni i Venecias e dha opinionin për Gjykatën Kushtetuese. Do të hapë ai më në fund rrugën e dialogut në Shqipëri? Anëtarja e Komisionit Prof. Angelika Nussberger shpjegon për DW se çfarë duhet bërë tani në Shqipëri. Deutsche Welle: Prof. Nußberger, ju jeni anëtare gjermane e Komisionit të Venecias dhe merreni edhe me çështjet e […]

Dr. Silva Bino: Shqipëria e arriti pikun nga koronavirusi, të nisë heqja e karantinës!

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino në një intervistë për Report Tv u shpreh se Shqipëria e arriti pikun e të prekurve nga koronavirusi   Intervista e plotë e Silva Binos Pavarësisht shifrave që kanë dalë sot në orën 11:00, po pasdite çfarë mund të themi lidhur me situatë? Unë dua […]

Korona dhe karantina- Psikiatri: “Vetmia është ngjitëse”

Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund të ketë vetmia për psikikën e shpjegon psikiatri Manfred Spitzer në intervistë për DW.   Deutsche Welle: Shumë vende po ashpërsojnë masat deri në ndalim-qarkullimin për të kufizuar përhapjen e virusit Corona. Si e influencon […]

Cakaj për DW: Vendimi i BE me rëndësi të jashtëzakonshme strategjike

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj, në një intervistë për Deutsche Wellen flet për rëndësinë e vendimit të BE për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë.     Deutsche Welle: Çfarë e bën tejet të rëndësishëm vendimin e BE për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë në […]

Fico: Vetëizolimi prioritar në uljen e rrezikut të pandemisë

Drejtorja e Përgjithshme e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, në intervistë për DW paraqet sitiuatën më të fundit në Shqipëri lidhur me prekjen nga virusi Corona.   DW: Shqipëria u prek në 9 mars nga virusi Corona, i koduar COVID-9. Organizata Botërore  e Shëndetësisë, (OBSH) e ka përfshirë Shqipërinë në 115 vendet e […]

“Korrupsioni nuk do tolerohet”, Komisioneri i BE: Do jemi shumë të përfshirë në implementimin e fondeve

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e negociatave në mars. Deutsche Welle: Cili është vlerësimi juaj tani në fund të konferencës, ku u mblodhën 1,15 miliardë euro për Shqipërinë? Oliver […]

Junçaj: SPAK-u do t’ua bëjë të vështirë zyrtarëve të përfshihen në korrupsion

Gjon Junçaj, prokurori federal amerikan që ndihmoi në kryerjen e reformës në drejtësi në Shqipëri, thotë se strukturat reja anti-korrupsion, si SPAK-u dhe Byroja Kombëtare e Hetimit, do ta bëjnë shumë të vështirë për zyrtarët e lartë që të përfshihen në akte korrupsioni. Në intervistën me kolegen Menada Zaimi, Zoti Junçaj u përgjigjet pyetjeve mbi […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara