e diel 17 tetor 2021
e diel 17 tetor 2021

Zbulohet stera 2300-vjeçare në sitin arkeologjik të Bylisit

  Neritan Ceka: I përket shekullit III para Krishtit. Stera është e gjatë 50 metra dhe e thellë 8 metra dhe e mbuluar nga një sistem harqesh. Kërkimet arkeologjike në Bylis kanë nisur nga njësia e re “ArkeoBylis” e ngritur në Akademinë e Shkencave, kryesuar nga Neritan Ceka. Skënder Muçaj: Janë zbuluar dhe objekte të […]

Rama i siguron mbrojtje Bashës me Gardën e Republikës (Vendimi)

  Kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend Lulzim Basha dhe kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj janë mes një liste personalitetesh të larta të cilët tashmë do të ruhen nga Garda e Republikës. Vendimi është marrë këtë javë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. PËRCAKTIMIN E PERSONALITETEVE DHE OBJEKTEVE TË TJERA, QË […]

Rusia reagon ndaj deklaratës së Ramës: Bashkimi Shqipëri-Kosovë minon stabilitetin në rajon

    Ministria e Jashtme Ruse ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama për bashkimin e Shqipërisë me [...]

Kompania Merck kërkon miratimin e ilaçit kundër COVID-it

  UASHINGTON - Kompania farmaceutike Merck i kërkoi sot agjensisë rregullatore amerikane të autorizojë ilaçin e saj për trajtimin e [...]

6 muaj pas zgjedhjeve, Kim kërkon hetime për patronazhistët e PS

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u ka bërë apel autoriteteve të veprojnë sipas rekomandimeve të @osce_odihr në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Duke shpërndarë në Twitter statusin e kreut të KQZ Ilirjan Celibashi për rekomandimin e katërt të OSBE/ODIHR, Kim shkruan se është e drejta e qytetarëve për të votuar lirshëm, pa […]

Imami bamirës Elvis Naçi, i shet spitalin për 850 milionë lekë Baba Mondit

Ide e re e imamit bamirës Elvis Naçi.   Ai ka vendosur të shesë spitalin që ka në pronësi pas shumë debatesh në media lidhur me mënyrën e dyshimtë se si ai arriti që ta blerë dhe burimin e të ardhurave.   Naçi thotë se spitalin do t’ja shesë Kryegjyshates Boterore Bektashiane për 850 […]

Zbulohet stera 2300-vjeçare në sitin arkeologjik të Bylisit

Neritan Ceka: I përket shekullit III para Krishtit. Stera është e gjatë 50 metra dhe e thellë 8 metra dhe e mbuluar nga një sistem harqesh. Kërkimet arkeologjike në Bylis kanë nisur nga njësia e re “ArkeoBylis” e ngritur në Akademinë e Shkencave, kryesuar nga Neritan Ceka. Skënder Muçaj: Janë zbuluar dhe objekte të […]

Rama i siguron mbrojtje Bashës me Gardën e Republikës (Vendimi)

Kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend Lulzim Basha dhe kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj janë mes një liste personalitetesh të larta të cilët tashmë do të ruhen nga Garda e Republikës. Vendimi është marrë këtë javë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. PËRCAKTIMIN E PERSONALITETEVE DHE OBJEKTEVE TË TJERA, QË […]

Rusia reagon ndaj deklaratës së Ramës: Bashkimi Shqipëri-Kosovë minon stabilitetin në rajon

Ministria e Jashtme Ruse ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën.   Përmes zëdhënëses, Ministria e Jashtme e konsideron të papranueshme deklaratën e kryeministrit Rama dhe thotë se promovimi i planeve për krijimin e një Shqipërie të madhe minon stabilitetin në rajon.   “Deklarata e kryeministrit shqiptar, […]

Kompania Merck kërkon miratimin e ilaçit kundër COVID-it

UASHINGTON – Kompania farmaceutike Merck i kërkoi sot agjensisë rregullatore amerikane të autorizojë ilaçin e saj për trajtimin e COVID-19ës, që do të shtojë kështu një armë krejtësisht të re në arsenalin botëror kundër pandemisë.   Nëse miratohet nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA), një vendim që mund të merret edhe brenda disa […]

6 muaj pas zgjedhjeve, Kim kërkon hetime për patronazhistët e PS

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u ka bërë apel autoriteteve të veprojnë sipas rekomandimeve të @osce_odihr në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Duke shpërndarë në Twitter statusin e kreut të KQZ Ilirjan Celibashi për rekomandimin e katërt të OSBE/ODIHR, Kim shkruan se është e drejta e qytetarëve për të votuar lirshëm, pa […]

Berisha merr drejtimin e opozitës, njofton nisjen e protestave kundër Ramës: Mos luaj me çmimet, mos luaj me kafshatën!

Atë që nuk po e bën Basha, duket se do ta realizojë Sali Berisha. Ish-kryeministri ka paralajmëruar protesta të ashpra kundër qeverisë për shkak të rritjes së çmimeve. Gjatë “Foltores” në Elbasan, Berisha u shpreh ndër të tjera. “Mos luaj me çmimet, mos luaj me kafshatën. Se shqiptarët e paguajnë kafshatën 80 herë më […]

Arrestohet ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi, abuzim me tenderin 860 milionë lekë

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi është arrestuar mbrëmjen e kësaj të premte për llogari të SPAK me akuzën e shpërdorimit të detyrës për shkak të pabarazisë në tendera. Në pranga kanë rënë dhe tre punonjës të tjerë, J.T., A.M., E.M. Bëhet fjalë për tenderin me vlerë mbi 86 milionë lekë të reja (pa […]

Imami bamirës Elvis Naçi, i shet spitalin për 850 milionë lekë Baba Mondit

Ide e re e imamit bamirës Elvis Naçi.   Ai ka vendosur të shesë spitalin që ka në pronësi pas shumë debatesh në media lidhur me mënyrën e dyshimtë se si ai arriti që ta blerë dhe burimin e të ardhurave.   Naçi thotë se spitalin do t’ja shesë Kryegjyshates Boterore Bektashiane për 850 […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara