e hënë 26 korrik 2021
e hënë 26 korrik 2021

Abazoviç: Nuk i ndryshojmë kufijtë, i bëjmë ata të padukshëm

Forcim i marrëdhënieve mes dy vendeve u theksua në kuadër takimeve gjatë vizitës së parë zyrtare në Tiranë tëzv/kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me politikanët drejtues të Shqipërisë.     Vizion i përbashkët drejt së ardhmes europiane, projekte konkrete për rritje të bashkëpunimit mes Malit të Zi dhe Shqipërisë. Në këto dy tema […]

PD zhvillon Kuvendin Kombëtar pas zgjedhjeve të përgjithshme, Berisha ngre në këmbë sallën!

    Partia Demokratike zhvilloi Kuvendin Kombëtar, në përpjekje për t’i riorganizuar pas humbjes së zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit.   Mbërritja e Sali Berishës në Pallatin e Kongreseve  ku u mbajt mbledhja e Kuvendit Kombëtar, ka bërë që të pranishmit të shpërthejnë në ovacione për të. Në videon e më poshtme dëgjohen vërshëllime […]

Ministrja e Bujqësisë inspekton serat me prodhimet shqiptare, mes tyre ishte mbjellë kanabis, si u censuruan pamjet!

  Një video e shpërndarë nga ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi nga disa sera në Lushnjë u bë dje virale në mediat sociale duke [...]

ZAYED-Flatrat e Veriut/ Nis zyrtarisht punën Aeroporti i Kukësit, ulet avioni i parë nga Zvicra

  Sot nis zyrtarisht punën Aeroporti i Kukësit. Në Aeroportin e dytë ndërkombëtar në Shqipëri sot ulet nga Zyrihu në tokën e [...]

Nga djegia e mandateve, tek shkarkimi i Presidentit, Parlamenti mbyll legjislaturën e nëntë

Parlamenti mbylli punimet duke përfunduar kështu legjislaturën e nëntë të tij. Por ndryshe nga vitet e tjera kjo legjislaturë do të mbahet mend si, Parlamenti që solli mjaft zhvillime në politikë. Ndodhitë historike nisën që në shkurt të 2019 me djegien e mandateve të deputetit nga ana e opozitës. LSI dhe Partia Demokratike u […]

Ambasadori Reeker në Tiranë, takim me kryeministrin dhe kreun e PD, por jo me presidentin

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit të tij në kryeqytetin shqiptar ambasadori Reeker u takua ndër të tjera me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai pati dhe një drekë pune […]

Abazoviç: Nuk i ndryshojmë kufijtë, i bëjmë ata të padukshëm

Forcim i marrëdhënieve mes dy vendeve u theksua në kuadër takimeve gjatë vizitës së parë zyrtare në Tiranë tëzv/kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me politikanët drejtues të Shqipërisë.     Vizion i përbashkët drejt së ardhmes europiane, projekte konkrete për rritje të bashkëpunimit mes Malit të Zi dhe Shqipërisë. Në këto dy tema […]

PD zhvillon Kuvendin Kombëtar pas zgjedhjeve të përgjithshme, Berisha ngre në këmbë sallën!

Partia Demokratike zhvilloi Kuvendin Kombëtar, në përpjekje për t’i riorganizuar pas humbjes së zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit.   Mbërritja e Sali Berishës në Pallatin e Kongreseve  ku u mbajt mbledhja e Kuvendit Kombëtar, ka bërë që të pranishmit të shpërthejnë në ovacione për të. Në videon e më poshtme dëgjohen vërshëllime […]

Ministrja e Bujqësisë inspekton serat me prodhimet shqiptare, mes tyre ishte mbjellë kanabis, si u censuruan pamjet!

Një video e shpërndarë nga ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi nga disa sera në Lushnjë u bë dje virale në mediat sociale duke ngjallur diskutime në opinionin publik për praninë e rrënjve të kanabisit të mbjella në këtë strukturë.   Ndërkohë që ministrja bisedonte me një agronom, pranë rrënjëve të domateve vihet re edhe […]

ZAYED-Flatrat e Veriut/ Nis zyrtarisht punën Aeroporti i Kukësit, ulet avioni i parë nga Zvicra

Sot nis zyrtarisht punën Aeroporti i Kukësit. Në Aeroportin e dytë ndërkombëtar në Shqipëri sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni i parë me udhëtarë i Helvetic Airlines.      

Nga djegia e mandateve, tek shkarkimi i Presidentit, Parlamenti mbyll legjislaturën e nëntë

Parlamenti mbylli punimet duke përfunduar kështu legjislaturën e nëntë të tij. Por ndryshe nga vitet e tjera kjo legjislaturë do të mbahet mend si, Parlamenti që solli mjaft zhvillime në politikë. Ndodhitë historike nisën që në shkurt të 2019 me djegien e mandateve të deputetit nga ana e opozitës. LSI dhe Partia Demokratike u […]

Parlamenti zgjedh kreun e AMA-s, pavarësisht shqetësimeve të BE-së

Parlamenti zgjodhi drejtuesin e ri të Autoritetit të Mediave Audiovizive, pavarësisht shqetësimeve të shprehura nga institucionet ndërkombëtare. Në krye të këtij institucioni u votua zonja Armela Krasniqi, drejtuesja aktuale a agjencisë shtetërore të lajmeve ATSH dhe ish zëdhënëse e Partisë Socialiste. Delegacioni i Bashkimit Europian kishte ftuar autoritetet që ta shtynin vendimin për legjislaturën […]

PD e gatshme për reformë të re zgjedhore

Partia Demokratike është e gatshme për reforme të re zgjedhore. Kështu deklaroi anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike dhe deputeti i zgjedhur, Oerd Bylykbashi.   Bylykbashi deklaroi se duhet një ndryshim rrënjësor i sistemit zgjedhor dhe ashpërsim i ligjeve që ndalojnë keqpërdorimin e burimeve shtetërore.   Ai sqaroi se reforma e ardhshme zgjedhore […]

Ambasadori Reeker në Tiranë, takim me kryeministrin dhe kreun e PD, por jo me presidentin

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit të tij në kryeqytetin shqiptar ambasadori Reeker u takua ndër të tjera me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai pati dhe një drekë pune […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara