e diel 17 tetor 2021
e diel 17 tetor 2021

Njeriu më i pasur i botës ankoron jahtin në portin e Sarandës

Njeriu më i pasur i botës viziton Shqipërinë, ekuipazhi i filantropit me ish-forca të armatosura britanike     Multimiliarderi Jef Bezos ka zgjedhur Shqipërinë si destinacion për të vizituar gjatë kësaj Vere. Jahti i tij prej 400 milionë dollarësh “Flying Fox” është ankoruar në portin e Sarandës, ndërsa vetë filantropi ka eksploruar bukuritë që sjell […]

Shqiptarët, pushime ditore, gjatë javës punë

Familjet shqiptare duket se e kanë të vështirë të bëjnë pushime të plota mujore apo më shumë se 10 ditore.   “Nëse dikur bënim nga 20 ditë pushime këtë vit 5, maksimumi 10 ditë, po edhe këto me sforco dhe kështu të ndërprera jo të rregullta”, shprehen ata për mediat.   Tendenca më […]

Turistët ballkanas shpëtojnë turizmin në Shqipëri

Turistët ballkanas ishin “shpëtimi” i operatorëve turistikë në Shqipëri, që prej dy vitesh përballen me vështirësi të mëdha. Listën e kryesojnë turistët nga Kosova të ndjekur nga ata nga Maqedonia e Veriut dhe Serbia. Aid Mehmedovic nga qyteza Tutin pranë Nozi Pazar në Serbi, pushimet e këtij viti vendosi t’i kalojë në bregdetin e […]

Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit të SHBA-ve Donald Trump këtë verë zgjodhi Shqipërinë për të pushuar. Eksperti i turizmit, Auron Tare tregon në emisionin “Opinion” se Ivanka ndodhej në Shqipëri në muajin korrik në një vizitë private, ku ka qëndruar për 6 ditë. Ivanka Trump shoqërohej nga Jared Kushner së bashku me disa […]

Njeriu më i pasur i botës ankoron jahtin në portin e Sarandës

Njeriu më i pasur i botës viziton Shqipërinë, ekuipazhi i filantropit me ish-forca të armatosura britanike     Multimiliarderi Jef Bezos ka zgjedhur Shqipërinë si destinacion për të vizituar gjatë kësaj Vere. Jahti i tij prej 400 milionë dollarësh “Flying Fox” është ankoruar në portin e Sarandës, ndërsa vetë filantropi ka eksploruar bukuritë që sjell […]

Shqiptarët, pushime ditore, gjatë javës punë

Familjet shqiptare duket se e kanë të vështirë të bëjnë pushime të plota mujore apo më shumë se 10 ditore.   “Nëse dikur bënim nga 20 ditë pushime këtë vit 5, maksimumi 10 ditë, po edhe këto me sforco dhe kështu të ndërprera jo të rregullta”, shprehen ata për mediat.   Tendenca më […]

Turistët ballkanas shpëtojnë turizmin në Shqipëri

Turistët ballkanas ishin “shpëtimi” i operatorëve turistikë në Shqipëri, që prej dy vitesh përballen me vështirësi të mëdha. Listën e kryesojnë turistët nga Kosova të ndjekur nga ata nga Maqedonia e Veriut dhe Serbia. Aid Mehmedovic nga qyteza Tutin pranë Nozi Pazar në Serbi, pushimet e këtij viti vendosi t’i kalojë në bregdetin e […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara