e premte 22 janar 2021
e premte 22 janar 2021

Pulë me lëng me miell misri – një recetë e ngrohtë plot shije dhe vlera

  Aroma e këtij specialiteti tipik shqiptar mbush gjithë shtëpinë me dëshirën për t’u mbledhur menjëherë rreth tryezës e për ta shijuar menjëherë.   Pula me lëng është një traditë e vjetër e kuzhinës tradicionale shqiptare e përgatitur dikur si një gatim special sidomos në fshatrat e jugut të Shqipërisë.   Kur shtëpinë e vizitonin […]

Petulla me nenexhik, djathë e hudhra – për të kënaqur nepsin dhe oreksin

  Një recetë fantastike dhe shumë e shijshme është ajo e petullave me djathë të bardhë, hudhra dhe nenexhik (dhjosmë).   Një recetë tipike tradicionale e amvisave përmetare dhe e zonave të jugut të Shqipërisë kryesisht.   Tradita e hershme e gjysheve dhe nënave trashëgohet brez pas brezi. Receta e petullave pavarësisht se pasurohet me […]

Sekretet e pjekjes perfekte të gjelit të Vitit të Ri

  Gjeli i pjekur zë fronin e gatimeve speciale të Vitit të Ri.   Pjekja e tij kërkon mund, kohë por edhe mjeshtëri, të [...]

Kompekaj – Ëmbëlsira e shpejtë e fundvitit

    Shijet e mira në kuzhinë nuk kanë të mbaruar, por ëmbëlsirat duket se zënë një vend fare të [...]

Koha për të përgatitur dollma–japrak, me lakër të bardhë – më të shijshmet e Traditës Shqiptare

Disa u thonë japrak, disa të tjerë dollma, por ka edhe akoma të tjerë që u thonë sarma me lakër të bardhë.   Të shijshme sa s’ka më, lakrat turshi të mbushura janë padyshim një ndër gatimet më fantastike shqiptare.   Të lehta e të plota në shije ashtu si edhe në përgatitje, ky […]

Ushqimi dhe Seksualiteti

Marrëdhënia midis ushqimit seksualitetit dhe seksit është e gjatë sa vetë historia e njeriut, gjatë së cilës, kjo marrëdhënie është bërë gjithnjë e më e pasur, por edhe gjithnjë e më komplekse. Mjafton të kujtojmë se sa shumë fjalë e shprehje lidhin ushqimin me seksualitetin, për të karakterizuar thurësinë midis të dyve: “ […]

Pulë me lëng me miell misri – një recetë e ngrohtë plot shije dhe vlera

Aroma e këtij specialiteti tipik shqiptar mbush gjithë shtëpinë me dëshirën për t’u mbledhur menjëherë rreth tryezës e për ta shijuar menjëherë.   Pula me lëng është një traditë e vjetër e kuzhinës tradicionale shqiptare e përgatitur dikur si një gatim special sidomos në fshatrat e jugut të Shqipërisë.   Kur shtëpinë e vizitonin […]

Petulla me nenexhik, djathë e hudhra – për të kënaqur nepsin dhe oreksin

Një recetë fantastike dhe shumë e shijshme është ajo e petullave me djathë të bardhë, hudhra dhe nenexhik (dhjosmë).   Një recetë tipike tradicionale e amvisave përmetare dhe e zonave të jugut të Shqipërisë kryesisht.   Tradita e hershme e gjysheve dhe nënave trashëgohet brez pas brezi. Receta e petullave pavarësisht se pasurohet me […]

Sekretet e pjekjes perfekte të gjelit të Vitit të Ri

Gjeli i pjekur zë fronin e gatimeve speciale të Vitit të Ri.   Pjekja e tij kërkon mund, kohë por edhe mjeshtëri, të cilën amvisat shqiptare e përvetësojnë çdo vit akoma më shumë.   Më poshtë ju sjellim taktikat dhe sekretet e pjekjes perfekte të gjelit të Vitit të Ri, të cilat do t’i […]

Kompekaj – Ëmbëlsira e shpejtë e fundvitit

Shijet e mira në kuzhinë nuk kanë të mbaruar, por ëmbëlsirat duket se zënë një vend fare të veçantë.   Edhe nëse nuk jeni fans i tyre, me siguri që keni ndonjë të preferuar të cilën nuk nguroni ta provoni herë pas here.   Fundi i vitit është koha më e ngarkuar për […]

Koha për të përgatitur dollma–japrak, me lakër të bardhë – më të shijshmet e Traditës Shqiptare

Disa u thonë japrak, disa të tjerë dollma, por ka edhe akoma të tjerë që u thonë sarma me lakër të bardhë.   Të shijshme sa s’ka më, lakrat turshi të mbushura janë padyshim një ndër gatimet më fantastike shqiptare.   Të lehta e të plota në shije ashtu si edhe në përgatitje, ky […]

Jahni me presh dhe mish viçi – receta dimërore

Preshi duke qenë se është një perime sezonale, e mira është që ta konsumoni pikërisht tani.   I kombinuar me mishin e viçit, ju do të krijoni një pjatë vërtet speciale.   Copat e mishit mbeten të buta dhe plot lëng, e ndërsa preshi i jep shijen e veçantë.   Mund ta shoqëroni me […]

Fasulja e kuqe e veriut – vlerat shëndetësore të bishtajores laramane

Në të gjithë krahinën e Dukagjinit dhe Kelmendit-Shkodër, por edhe në Margegaj të Tropojës gjendet një lloj fasuleje e veçantë.   Njihet edhe me emrin “Grosha e kuqe”, por faktikisht ajo është vlerësuar si një mozak me ngjyrë të kuqe dhe vjollcë.   Kultivohet në këto zona për mbi 200 vjet pasi fara është […]

Ushqimi dhe Seksualiteti

Marrëdhënia midis ushqimit seksualitetit dhe seksit është e gjatë sa vetë historia e njeriut, gjatë së cilës, kjo marrëdhënie është bërë gjithnjë e më e pasur, por edhe gjithnjë e më komplekse. Mjafton të kujtojmë se sa shumë fjalë e shprehje lidhin ushqimin me seksualitetin, për të karakterizuar thurësinë midis të dyve: “ […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara