Friday 24 March 2023
Friday 24 March 2023

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjezit të sotëm, ku një pacient 52-vjeçar është hedhur nga lartësia e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’- COVID-2, ku si pasojë ka ndërrua jetë në vend.

 

52-vjeçari Preng Gjonaj, me origjinë nga Tropoja, ndodhej i shtruar tek “Shefqet Ndroqi” prej gjashtë ditësh. Mësohet po ashtu se 52-vjeçari ndodhej në katin e katërt të spitalit, në gjendje të rënduar dhe është hedhur nga dritarja e dhomës së tij. Kati i katërt i këtij spitali është vënë në dispozicion të pacientëve me Covid-19 në gjendje të rënduar.

 

Ky është rasti i tretë që në spitalin Shefqet Ndroqi pacientë me koronavirus vetëflijohen.

 

Rastet e shkuara janë shënuar në muajin gusht dhe shtator ku viktima kanë qenë të moshave 29 dhe 65 vjeç.

 

Njësoj si për rastet e shkuara autoritetet fajësojnë gjendjen psikologjike të pacientit dhe ndikimin që sjell COVID-19 të përkeqësimi i saj.

 

 

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara