e diel 24 tetor 2021
e diel 24 tetor 2021

 

Janë publikuar oraret dhe datat e reja të fluturimeve me avion për shqiptarët që duan të riatdhesohen dhe kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të pandemisë së koronavirusit.

 

Kompania ajrore shqiptare e fluturimeve, Air Albania ka publikuar oraret dhe datat, ku bëhet edhe sqarimi se oraret mund ti gjejnë nga data 29 maj deri në datën 3 qershor.

 

Të riatdhesuarit, nuk do të karantinohen më për 14 ditë në hotele, por në shtëpitë e tyre, pavarësisht nëse jetojnë në zonat e Kuqe si Tirana, Durrësi e Shkodra apo në zonat e gjelbra, të indentifikuara kështu për shkak të rasteve të identifikuara me koronavirus. Njoftimi është bërë publik nga kryeministri Rama që hyri në fuqi që në datën 11 maj.

 

Riatdhesime 29 maj

Stamboll-Tiranë ora 07:40-08:25

Tiranë-Milano ora  15:00-17:05

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

Riatdhesime 30 maj

Tiranë-Frankfurt ora 12:00-14:30

 

Riatdhesime 31 maj

Tiranë-Romë ora 07:15-08:40

Romë-Tiranë ora 09:50-11:15

Tiranë-Milano ora 15:00-17:05

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

Riatdhesime 1 qershor

Tiranë-Frankfurt ora 12:00-14:30

Frankfurt-Tiranë ora 15:30-18:15

 

Riatdhesime 2 qershor

Tiranë-Londër ora 12:00-14:00

Londër-Tiranë 15:00-19:05

 

Riatdhesime 3 qershor

Tiranë-Romë 07:15-08:40

Tiranë-Milano ora 15:00-17:15

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

20 maj 2020

Më shumë

Rama i siguron mbrojtje Bashës me Gardën e Republikës (Vendimi)

Kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend Lulzim Basha dhe kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj janë mes një liste personalitetesh të larta të cilët tashmë do të ruhen nga Garda e Republikës. Vendimi është marrë këtë javë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. PËRCAKTIMIN E PERSONALITETEVE DHE OBJEKTEVE TË TJERA, QË […]

Protestohet përpara Kryeministrisë për rritjen e çmimit të bukës, energjisë elektrike, karburanteve

Qytetarëttë shumtë të protestuan para Kryeministrisë për rritjen e çmimeve të bukës, kafes, energjisë elektrike dhe karburantit.   Protesta ka qenë qytetare, pa incidente. Disa fektiveve të policisë së shtetit kanë formuar një kordon përpara Kryeministrisë.   Gjatë protestës kanë mbajtur fjalën disa qytetarë dhe personalitete, ku kanë ftuar popullin që të këmbëngulë për […]

Spitalet po e përballojnë pandeminë me mungesa të shumta në mjekë e pajisje

Në Tiranë, Organizata Together for Life publikoi një raport mbi standardet minimale që u nevojiten spitaleve për të përballuar pacientët me COVID-19.   Nga monitorimi në 57 spitalet publike dhe private u zbulua një seri mungesash në stafe dhe në pajisje mjekësore gjatë pandemisë Covid.     Raporti theksoi se spitalet e Shqipërisë kanë […]

Shtyhet fillimi i vitit të ri akademik: Studentëve u kërkohet të vaksinohen

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka lajmëruar të mërkurën se viti akademik për studentët do të fillojë më 18 tetor.   Nga data 11 deri më 17 tetor ministria e Arsimit deklaroi se do të kryhet vaksinimi masiv i studentëve.   Kushi shkroi në faqen e saj zyrtare në Facebook se i gjithë procesi […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara