e diel 18 prill 2021
e diel 18 prill 2021

 

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çifti nga Texasi në SHBA, kishin datën e martesës në mes të korrikut.

 

Por, dhëndri u infektua me COVID-19 dhe gjendja e tij u përkeqësua duke ia pamundësuar martesën.

 

Gjendja e Carlos vetëm sa po përkeqësohej në spital dhe më pas u desh të transferohej në reanimacion.

 

E fejuara e tij, Grace ishte konsultuar me një nga mjekët e spitalit për t’i bërë atij befasinë e jetës.

 

Grace veshi fustanin e nusërisë dhe në koordinim me mjekun kujdestar vendosi të futej në dhomën e të dashurit.

 

Familjarët e Carlos ishin të ftuarit e vetëm në këtë ceremoni mbresëlënëse.

 

Ajo iu afrua të dashurit tek shtrati në spital duke mos i lejuar të flasë por duke i konfirmuar se janë të martuar që nga ai moment.

 

Më poshtë momenti emocionues:

 

 

 

Më shumë

Vazhdon kaosi në aeroport, anulohen të gjitha fluturimet

TIA ka njoftuar në faqen zyrtare anulimin e fluturimeve të paradites së sotme, ndërkohë që ende nuk ka asnjë vendim për fluturimet e orëve të pasdites.   Situata vijon të mbetet shqetësuese në aeroportin e Rinasit, teksa deri më tani 26 kontrollorë janë shoqëruar në ambientet e Policisë së Shtetit.   Shoqërimet e tyre […]

Një muaj nga zgjedhjet, Rama dhe Basha çelin fushatën nga qendra e Tiranës

Dy partitë e mëdha politike hapën të enjten në mbrëmje fushatat e tyre për zgjedhjet e 25 prillit.   Në sheshin “Nënë Tereza” të tejngjeshur me përkrahës opozitarë dhe automjetet e tyre, Partia Demokratike zhvilloi tubimin e vet, duke shkelur rregullat e pandemisë për t’u mbrojtur nga koronavirusi, ku mijëra pjesëmarrës nuk ruanin distancën […]

Studimi mbi ekstremizmin e dhunshëm: “Qytetarët më shumë të shqetësuar për ekstremizmin politik”

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sondazhin kombëtar “Statusi i Ekstremizmit të Dhunshëm në Shqipëri 2021”.   Studimi zbuloi se shqiptarët janë gati të presin për riintegrim të kthyerit nga zonat siriane të konfliktit, por ata janë më shumë të shqetësuar për ekstremizmin politik sesa për ekstremizmin fetar apo nacionalist.   Të anketuarit pohuan […]

Shqipëri-Andorrë, Kuqezinjtë nisin rrugëtimin drejt Katar 2022

Asnjë dëmtim dhe i gjithë grupi në dispozicion të trajnerit Edy Reja. Përfaqësuesja shqiptare e futbollit mbylli përgatitjet e fundit, mbrëmjen e së mërkurës dhe është gati për të zbritur sot në fushë për debutimin në kualifikueset e kampionatit botëror Katar 2022.   Për fat të mirë, edhe tamponët përpara ndeshjes rezultuan të gjithë […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara