e diel 24 tetor 2021
e diel 24 tetor 2021

 

Sot është dita e fundit e fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Dy forcat më të mëdha politike në vend do të mbajnë tubimet e fundit elektorale përpara mbështetësve të tyre, ndërsa dita e nesërme është heshtje zgjedhore dhe nuk lejohen aktivitetet politike.

 

Mësohet se kryesocialisti Edi Rama, njëherësh dhe Kryeministër, do të përmbyllë fushatën pasdite në qytetin e Vlorës, aty ku dhe kandidon për deputet njësoj si në zgjedhjet e kaluara. Rama kandidon për deputet edhe në Durrës, e për këtë arsye besohet se do të bëjë një ndalesë edhe në këtë qytet përpara se të shkojë në Vlorë.

 

Ndërsa nga kampi tjetër nuk ka surpriza. Partia Demokratike dhe lideri i saj Lulzim Basha do ta mbyllin fushatën elektorale në Tiranë, sikurse ka ndodhur dhe zgjedhjet e kaluara. Përmbyllja e fushatës së PD do të bëhet në sheshin “Nënë Tereza” rreth orës 19:00.

 

Kujtojmë se Partia Socialiste e mbylli fushatën elektorale në Tiranë ditën e djeshme në një miting në sheshin “Skënderbej”.

Më shumë

72-vjetori i themelimit të Republikës Popullore të Kinës, Ambasadori kinez në Tiranë, Zhou Ding: Thellojmë miqësinë, krijojmë një të ardhme më të mirë së bashku

Ambasadori kinez në Tiranë, Zhou Ding, me rastin e 72-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore të Kinës, shprehu përmes një deklarate nderin për të ndarë gëzimin e festës kombëtarë të Kinës me miqtë shqiptarë nga qarqe të ndryshme. Ai shprehu respekt ndaj miqve që kujdesen dhe mbështesin miqësinë kino-shqiptare për një kohë të gjatë.   […]

Mazhoranca prezanton programin qeverisës, Linda Rama shfaqet në parlament

Bashkëshortja e kryeministrit, Linda Rama u shfaq sot në lozhën e sallës së parlamentit për të ndjekur nga afër prezantimin e programit qeverisës në mandatin e tretë të socialistëve. Ajo qëndroi në sallë vetëm për të ndjekur fjalën e bashkëshortit, që prezantonte projektet për 4 vitet e ardhshme.     Është hera e […]

Kryeministri nuk lejoi gazetarët nga Kosova t’i bënin pyetje Merkelit, Federata Europiane e Gazetarëve: Turp!

Në përfundim të konferencës për shtyp me kancelaren Angela Merkel është shënuar edhe një incident. Kryeministri pasi sulmoi Kosovën dhe Albin Kurtin, nuk ka pranuar të marrë pyetje nga gazetarët nga Kosova, me pretendimin se nuk kishte kohë.   Për ngjarjen ka reaguar edhe Federata Europiane e Gazetarëve e cila e ka konsideruar të […]

LSI pa grup parlamentar, PD nuk i vjen në ndihmë

Rezultati i dobët në zgjedhjet e 25 Prillit, me vetëm 4 mandate, nga 19 deputetë që siguroi në 2017-ën, i kushtoi Lëvizjes socialiste për integrim, pamundësinë për të krijuar një grup parlamentar. Partia Demokratike, duket se nuk u ofrua ta ndihmonte aleaten e saj kryesore në 4 vitet e shkuara, duke shënuar në […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara