Saturday 30 September 2023
Saturday 30 September 2023

 

 

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare. Në fakt, ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar, por u shty prej LSI.

 

Tashmë komisionet e përhershme janë plotësuar me deputetë si nga mazhoranca dhe opozita.

PS do të ketë shumicën në çdo komision kurse PD përfshin tre grupe parlamentare ndërsa deputetët e LSI dhe PSD përfshihen si anëtarë jashtë grupeve parlamentare.

 

 

LISTA E KOMISIONEVE 

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

 1. Fatmir Xhafaj (Grupi parlamentar PS)
  2. Ermonela Valikaj Felaj (Grupi parlamentar PS)
  3. Damian Gjiknuri (Grupi parlamentar PS)
  4. Jurgis Çyrbja (Grupi parlamentar PS)
  5. Saimir Hasalla (Grupi parlamentar PS)
  6. Toni Gogu (Grupi parlamentar PS)
  7. Aurora Mara (Grupi parlamentar PS)
  8. Xhemal Qefalia (Grupi parlamentar PS)
  9. Gerta Duraku (Grupi parlamentar PS)
  10. Denis Deliu (Grupi parlamentar PS)
  11. Eduard Ndreca (Grupi parlamentar PS)
  12. Gledis Çeliku (Jashtë grupeve parlamentare)
  13. Gazment Bardhi (Grupi parlamentar PD)
  14. Enkelejd Alibeaj (Grupi parlamentar PD)
  15. Dhurata Tyli (Grupi parlamentar PD)
  16. Saimir Korreshi (Grupi parlamentar PD)
  17. Greta Bardeli (Grupi parlamentar PD)
  18. Dashnor Sula (Grupi parlamentar PD)
  19. Elda Hoti (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)
  20. Bledion Nallbati (Grupi parlamentar PD)
  21. Fatmir Mediu (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)

 

Komisioni për Integrimin Europian

 1. Taulant Balla (Grupi parlamentar PS)
  2. Blendi Klosi (Grupi parlamentar PS)
  3. Bujar Çela (Grupi parlamentar PS)
  4. Ornaldo Rakipi (Grupi parlamentar PS)
  5. Etjen Xhafaj (Grupi parlamentar PS)
  6. Mimi Kodheli (Grupi parlamentar PS)
  7. Lavdrim Krrashi (Grupi parlamentar PS)
  8. Erisa Xhixho (Jashtë grupeve parlamentare)
  9. Edi Paloka (Grupi parlamentar PD)
  10. Luçiano Boçi (Grupi parlamentar PD)
  11. Flutura Açka (Grupi parlamentar PD)
  12. Kreshnik Çollaku (Grupi parlamentar PD)
  13. Belind Këlliçi (Grupi parlamentar PD)
  14. Tomor Alizoti (Grupi parlamentar PD)

Komisioni për Politikën e Jashtme

 1. Hatixhe Konomi (Grupi parlamentar PS)
  2. Lavdrim Krrashi (Grupi parlamentar PS)
  3. Alqi Bllako (Grupi parlamentar PS)
  4. Benet Beci (Grupi parlamentar PS)
  5. Blendi Klosi (Grupi parlamentar PS)
  6. Petro Koçi (Grupi parlamentar PS)
  7. Besion Ajazi (Grupi parlamentar PS)
  8. Klodiana Spahiu (Grupi parlamentar PS)
  9. Grida Duma (Grupi parlamentar PD)
  10. Kreshnik Çollaku (Grupi parlamentar PD)
  11. Shpëtim Idrizi (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)
  12. Tritan Shehu (Grupi parlamentar PD)
  13. Belind Këlliçi (Grupi parlamentar PD)
  14. Vangjel Dule (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)
  15. Greta Bardeli (Grupi parlamentar PD)

 

Komisioni për Ekonominë dhe Financat

 1. Erion Braçe (Grupi parlamentar PS)
  2. Anila Denaj (Grupi parlamentar PS)
  3. Antoneta Dhima (Grupi parlamentar PS)
  4. Pranvera Resulaj (Grupi parlamentar PS)
  5. Vullnet Sinaj (Grupi parlamentar PS)
  6. Benet Beci (Grupi parlamentar PS)
  7. Shpresa Marnoj (Grupi parlamentar PS)
  8. Alban Xhelili (Grupi parlamentar PS)
  9. Enslemvera Zake (Grupi parlamentar PS)
  10. Edmond Spaho (Grupi parlamentar PD)
  11. Jorida Tabaku (Grupi parlamentar PD)
  12. Alfred Rushaj (Grupi parlamentar PD)
  13. Bujar Leskaj (Grupi parlamentar PD)
  14. Arbi Agalliu (Grupi parlamentar PD)
  15. Agron Shehaj (Grupi parlamentar PD)
  16. Emilja Koliqi (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)
  17. Dashamir Shehi (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)

 

Komisioni për Sigurinë Kombëtare

 1. Paulin Sterkaj (Grupi parlamentar PS)
  2. Antoneta Dhima (Grupi parlamentar PS)
  3. Bardhyl Kollçaku (Grupi parlamentar PS)
  4. Luan Duzha (Grupi parlamentar PS)
  5. Vullnet Sinaj (Grupi parlamentar PS)
  6. Denis Deliu (Grupi parlamentar PS)
  7. Pranvera Resulaj (Grupi parlamentar PS)
  8. Toni Gogu (Grupi parlamentar PS)
  9. Ilirian Pendavinji (Grupi parlamentar PS)
  10. Agron Çela (Jashtë grupeve parlamentare)
  11. Enkelejd Alibeaj (Grupi parlamentar PD)
  12. Ervin Salianji (Grupi parlamentar PD)
  13. Lindita Metaliaj (Grupi parlamentar PD)
  14. Isuf Çelaj (Grupi parlamentar PD)
  15. Ferdinant Xhaferraj (Grupi parlamentar PD)
  16. Luan Baçi (Grupi parlamentar PD)
  17. Kasëm Mahmutaj (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)

Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin

 1. Fadil Nasufi (Grupi parlamentar PS)
  2. Tatiana Piro (Grupi parlamentar PS)
  3. Luljeta Bozo (Grupi parlamentar PS)
  4. Ismet Beqiraj (Grupi parlamentar PS)
  5. Anduel Tahiraj (Grupi parlamentar PS)
  6. Ilir Ndraxhi (Grupi parlamentar PS)
  7. Rrahman Rraja (Grupi parlamentar PS)
  8. Baftjar Zeqaj (Grupi parlamentar PS)
  9. Alqi Bllako (Grupi parlamentar PS)
  10. Flamur Hoxha (Grupi parlamentar PD)
  11. Fatjon Veizaj (Grupi parlamentar PD)
  12. Lefter Gështenja (Grupi parlamentar PD)
  13. Zef Hila (Grupi parlamentar PD)
  14. Ramadan Likaj (Grupi parlamentar PD)
  15. Xhelal Mziu (Grupi parlamentar PD)
  16. Agron Duka (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)
  17. Nusret Avdulla (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)

 

Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë

 1. Desantila Tahiraj (Grupi parlamentar PS)
  2. Florenc Spaho (Grupi parlamentar PS)
  3. Niko Kuri (Grupi parlamentar PS)
  4. Mirela Pitushi (Grupi parlamentar PS)
  5. Shpresa Marnoj (Grupi parlamentar PS)
  6. Ilir Metaj (Grupi parlamentar PS)
  7. Tatiana Piro (Grupi parlamentar PS)
  8. Anila Denaj (Grupi parlamentar PS)
  9. Lindita Buxheli (Grupi parlamentar PS)
  10. Gertjan Deda (Jashtë grupeve parlamentare)
  11. Petrit Vasili (Jashtë grupeve parlamentare)
  12. Grida Duma (Grupi parlamentar PD)
  13. Orjola Pampuri (Grupi parlamentar PD)
  14. Tritan Shehu (Grupi parlamentar PD)
  15. Mesila Doda (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)
  16. Zheni Gjergji (Grupi parlamentar PD)
  17. Ilda Dhori (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)
  18. Seladin Jakupllari (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)

 

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik

 1. Eduard Ndreca (Grupi parlamentar PS)
  2. Teuta Ramaj (Grupi parlamentar PS)
  3. Lindita Buxheli (Grupi parlamentar PS)
  4. Ilir Topi (Grupi parlamentar PS)
  5. Blerina Gjylameti (Grupi parlamentar PS)
  6. Florenc Spaho (Grupi parlamentar PS)
  7. Desantila Tahiraj (Grupi parlamentar PS)
  8. Enslemvera Zake (Grupi parlamentar PS)
  9. Meri Markiçi (Jashtë grupeve parlamentare)
  10. Flutura Açka (Grupi parlamentar PD)
  11. Luçiano Boçi (Grupi parlamentar PD)
  12. Ina Zhupa (Grupi parlamentar PD)
  13. Andia Ulliri (Grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim)
  14. Eralda Bano Tase (Grupi parlamentar PD)
  15. Merita Bakiu (Grupi parlamentar Aleanca për Ndryshim)
  16. Kastriot Piroli (Grupi parlamentar PD)

 

Më shumë

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Dekriminalizim e dorëheqje, si mbetën 6 bashki pa kryetar

Vënia nën akuzë nga SPAK i kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj, dhe mënyra se si do t’i rrjedhë përballja me drejtësinë për akuzën e “falsifikimit”, nuk e përjashton mundësinë e ndërprerjes së mandatit të tij.   Por nga ana tjetër, në vend janë gjashtë bashki të cilat nuk e kanë një kryetar të […]

Shtyhet ngritja e komisionit të reformës zgjedhore

Miratimi i komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore është tërhequr nga seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë.   Vendimi ka ardhur pas kërkesës së kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Alfred Rushaj.   Kjo për faktin se palët ende nuk janë dakordësuar për objektin e komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore. […]

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka prezantuar në Kuvend projektligjin që do të votohet ditën e sotme mbi konventën e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Izraelit.   Sipas saj kjo konventë do të bëjë që çdo shtetas apo biznes që zhvillon […]

 • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara