e shtunë 4 dhjetor 2021
e shtunë 4 dhjetor 2021

 

Në komisionin parlamentar të Ekonomisë ka ndodhur diçka e papritur këtë të martë. Ndërsa ishin në raportim ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë si dhe drejtori i OSHEE-së, Ardian Çela mbi marrëveshjen e BERZH për energjinë, në kryesinë e Kuvendit kanë ikur dritat.

Kjo situatë shkaktoi debate të forta në komision që vijuan dhe në gjysmë errësirë ndërsa ministrja Balluku debatoi ashpër me deputetin e PD-së Arbi Agalliu i cili po përpiqej t’i bënte foto gjatë kohës që salla ndodhej në errësirë.

Pas situatës së krijuar me nderprerjen e energjisë kryetari i komisionit të ekonomisë Eduart Shalsi ka kërkuar ndërprerjen e mbledhjes së komisionit derisa të vinin dritat në sallë.

OSHEE më vonë sqaroi se ndërprerja e energjisë ka ardhur si pasojë e përfshirjes nga flakët të kabinës elektrike private pranë kullave binjake.

 

 

Më shumë

Festime në Vlorë për 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë

Flamuri Kombëtar i Shqipërisë u ngrit sot në Vlorë në 109- vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Qindra banorë të Vlorës dhe të ardhur nga hapësirat shqiptare dolën tek Monumenti i Pavarësisë në Sheshin e Flamurit, që sot ishte i rrethuar nga punimet ndërtimore. Krerët e lartë të shtetit shqiptar; Presidenti, Kryeministri, Kryetarja e Parlamentit […]

Shqiptarët “veshin” rrugët e SHBA me flamujt “Kuq e Zi”, momentet nga festa në Chicago

Shqiptarët në të gjithë botën festuan sot Ditën e Flamurit dhe shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Qindra shqiptarë janë mbledhur bashkë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku të mbuluar nën flamujt kuq e zi kanë festuar ditën e shënuar për Kombin tonë.   Në rrugët e Chicagos të Shteteve të Bashkuara […]

Komuniteti hebre i Shqipërisë feston ‘Hannukah’

Festa e Hannukah e popullit hebre përkoi sot me Ditën e Pavarësisë, festën tonë kombëtare të Flamurit. Bekuar miqësia midis dy shteteve dhe popujve tanë! Kryerabinati i Shqipërisë, Fondacioni “Besë & Shalom” dhe Qendra Hebraike “Chabad” e Shqipërisë urojnë: GËZUAR HANUKËN, që përkon sivjet me ditën e PAVARËSISË.   Kryerabinati i Shqipërisë nëpërmjet një […]

Emigrantët e kthyer hasin vështirësi të mëdha për t’u rifutur në tregun shqiptar të punës

Një studim i Institutit për Demokraci dhe Ndërmjetësim, që u publikua sot në Tiranë, thekson se emigrantët e kthyer në Shqipëri po hasin vështirësi të mëdha për ri-integrimin e tyre në tregun e punës edhe si punëtorë edhe si investues.   Shumica e tyre pohuan gjatë intervistimit se kthimi i tyre në Shqipëri […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara