e premte 22 tetor 2021
e premte 22 tetor 2021

“Kala Festival” një mundësi e shkëlqyer për të rinjtë që të shijojnë muzikën e Dj-ve më të mirë, duke eksploruar Rivierën Shqiptare, me shpellat, kështjellat, kanionet dhe panoramën bukur të plazheve të cilësuar si ndër më të mirët në Mesdhe.

 

Me këtë vlerësim dëshmohet edhe njëherë misioni i Kala Festival në promovimin e turizmit.

 

“Konfirmohet linja për shtatorin!

Kundër të gjitha gjasave, kemi arritur të konfirmojmë të gjithë artistët në linjë për datat e reja në shtator!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Në modën e vërtetë Kala, prisni një javë të plotë muzikë të jashtëzakonshme buzë detit, nga udhëtimet sonike 5 h në lindjen e diellit dhe momente të paharrueshme duke kërcyer dhe kënduar në grupet tona të preferuara, për zgjedhjet zhanri-spaning nga disa nga më të mirat DJ atje jashtë, të vjetra dhe të reja.

Do të ketë shumë aksion larg kërcimit gjithashtu, nga yoga dhe meditimi në kajaking, padleboarding dhe pedalos.

Ne jemi për një javë tjetër magjike të muzikës cilësore dhe bekimit të verës, diçka që besojmë se është shumë e nevojshme këtë vit.

Meqenëse disa njerëz nuk do të mund të ndjekin datat e reja, disa vende do të bëhen të disponueshme. Këto bileta do të qarkullojnë javët në vazhdim. Nëse dëshironi të vini në Kala në shtator, regjistrohuni në faqen tonë për t ‘ u bashkuar me listën e pritjes dhe për të marrë lidhjen e biletave sapo të bëhen në dispozicion këto grupi i fundit të biletave.

Mezi presim të ribashkohemi në shtator”, thuhet në njoftimin e “Kala Festival”.

 

Kala Festival është një festival i ri që mbahet në Dhërmi prej vitit 2018, në plazhin e veçuar në Rivierën Shqiptare.

Pjesëmarrësit shijojnë plazhet me rërë, ujërat e kristalta, mikpritjen e banorëve, ushqimin i shkëlqyer në vendet ku zhvillohet festivali.

Një përzgjedhje e veçantë e artistëve që lidhen nga shpirti për muzikën se sa për rrymën, ky festival premton një javë fantastike me argëtime ditën dhe natën.

 

9 prill 2020

 

 

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara