e diel 17 tetor 2021
e diel 17 tetor 2021

 

Në përgjigje të kërkesës në rritje për makina elektrike në Belgjikë, prodhuesi kinez i makinave elektrike “Aiways” dhe “Cardoen”, partneri i tij ekskluziv i shërbimit në vend, kanë zbuluar bashkërisht modelin U5 të “Aiways” në showroom-in e “Cardoen” në Wilrijk. Ai është një suv plotësisht elektrik me bateri, të cilin kompania me bazë në Shanghai e solli në tregun evropian në vitin 2020, citon “Xinhua”.

 

“Ne zgjodhëm “Aiways” sepse fokusohemi te konsumatorët privatë të cilët duhet të mbulojnë në mënyrë të pavarur shpenzimet e makinës”, shpjegoi Ivo Willems, drejtori komercial i “Cardoen Autosupermarkt”, duke shtuar se kjo kompani ofron cilësinë më të lartë me një çmim të ulët dhe se e ardhmja e këtyre makina duket e mirë në tregun belg.

 

Kjo marrëveshje e fundit me “Aiways” është gjithashtu një inkurajim për sa i përket besimit për Cardoen, e cila tashmë është kompania më e madhe e shitjeve në internet të makinave në Belgjikë. CRI

 

 

Më shumë

Princ William, mesazh për miliarderët: Në vend që të udhëtoni në hapësirë, shpëtojeni Tokën

Së fundmi BBC ka publikuar një intervistë të zhvilluar me Princ William. Në intervistë, William ka dhënë një mesazh për të gjithë miliarderët që udhëtojnë në hapësirë. Duka i Cambridge  është shprehur se mendjet e mëdha duhet të mendojnë se si t’i zgjidhin problemet në planetin Tokë, në vend që të udhëtojnë në hapësirë […]

Gratë afgane protestojnë për rikthimin e të drejtave të tyre në arsim dhe punësim

Një grup i grave në Afganistan protestuan për rikthimin e të drejtave të tyre për arsim dhe punësim të cilat janë kufizuar pasi talebanët morën administrimin e vendit, raporton Anadolu Agency (AA).   Rreth 15 gra u mblodhën në parkun Shahr-e Naw që ndodhet në qendër të Kabulit dhe hodhën slogane duke mbajtur në […]

Talebanët i kërkojnë Uashingtonit të zhbllokojë rezervat e Bankës Qendrore të Afganistanit

Talebanët i kërkuan Uashingtonit të shtunën që të lirojnë rezervat e bllokuara të bankës qendrore të Afganistanit, gjatë një takimi me një delegacion amerikan në Katar, dialogu i parë ballë për ballë në një nivel të lartë që kur grupi islamik mori kontrollin e vendit pas tërheqjes së Shteteve të Bashkuara në fund […]

Xi Jinping në 110-vjetorin e Revolucionit: Kina do të “arrijë ribashkimin” me Tajvanin

Presidenti kinez Xi Jinping tha të shtunën se Revolucioni i vitit 1911 hapi rrugën për ndryshimet e thella shoqërore që kanë ndodhur në Kinën moderne.   Xi, gjithashtu sekretar i përgjithshëm i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës dhe kryetar i Komisionit Qendror Ushtarak, i tha këto në një konferencë në Pekin me […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara