e premte 16 prill 2021
e premte 16 prill 2021

 

 

Sipas një gjykate në Peru, virusi u krijua nga figura të shquara të tilla si Gates, Soros dhe Rockefeller për të shfrytëzuar aspektet ekonomike të pandemisë.

 

LIMA (Peru) – Një gjykatë peruane ka deklaruar se COVID-19 është një shpikje e “elitës kriminale botërore” e përbërë, sipas magjistratëve të kësaj gjykate, nga miliarderë të tillë si George Soros, familja Rockefeller dhe biznesmeni Bill Gates. Si një justifikim për vonesën në lëshimin e dënimit, Dhoma e Apelit Penal e Chincha dhe Pisco siguroi që pandemia të ishte e një natyre “të paparashikueshme”, përveç krijuesve të saj, “të cilët arritën dhe vazhdojnë ta drejtojnë atë me fshehtësi ekstreme. brenda mjediseve dhe multinacionaleve të tyre “. Kështu, gjykata kolegjiale e Gjykatës Superiore të Drejtësisë të Ica-s, e përbërë nga gjyqtarët Tito Gallegos, Luis Leguía dhe Tony Changaray, u përpoq të kërkonte falje për vonesën në adresimin e apelit të një të pandehuri i cili kërkoi anulimin e paraburgimit të tij por rendi i të cilit u ngadalësua nga pandemia.

 

“Covid krijuar nga elitat kriminale që dominojnë botën”

“Asnjë qeveri botërore, persona fizikë dhe juridikë, dhe as mbrojtja e të pandehurit nuk mund të argumentojnë se kjo pandemi ka cilësinë e ” parashikueshme “, përveç krijuesve të rendit të ri botëror si Bill Gates, Soros, Rockefeller, etj.”, Po ligji në fjalinë e publikuar në portalin LP Law. Duke theksuar se Coronavirus ishte “krijuar nga elitat kriminale që dominojnë botën”, Dhoma e Apelit Suprem Penal e Chincha dhe Pisco bëri jehonë një nga shumë teoritë e konspiracionit që u shfaqën vitin e kaluar pas pandemisë. Konkretisht, dokumenti citon investitorin financiar George Soros, bashkëthemeluesin e Microsoft Bill Gates dhe familjen miliarder Rockefeller, të cilët i akuzon për “menaxhim” dhe “vazhdim të drejtimit” të virusit në “rendin e ri botëror”.

Me shfaqjen e Covid-19, sasia e dezinformimit është rritur dhe, përkundër faktit se Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë konfirmoi në maj se virusi ishte me origjinë shtazore dhe mohoi krijimin e tij në laboratorik, hipotezat alternative kanë vazhduar të qarkullojnë.

Që nga fillimi, këto teori përfshinin biseda për krijimin e virusit nga kompanitë farmaceutike të etura për të rritur përfitimet e tyre ekonomike dhe madje komplotet e Bill Gates dhe Soros si promovues të një plani popullata përmes vaksinave dhe 5G.

 

 

https://www.corrieredellosport.it/news/attualit/cronaca/2021/01/12-78104441/covid_sentenza_dal_peru_inventato_dall_e_lite_della_criminalita_mondiale_

 

 

Më shumë

Mbërrijnë në Greqi turistët e parë nga Izraeli, secili me çertifikata vaksinimi

Një nga fluturimet e para me turistë nga Izraeli, mbërriti pak para orës 11 të mëngjesit në Greqi. Turistët nga Tel Aviv kishin në duar çertifikatën e vaksinimit, e cila u lejon atyre të fillojnë pushimet menjëherë, pa karantinë.   Sipas Presidentes së Komisionit, Ursula von der Leyen, çertifikata dixhitale e gjelbër është një […]

Provokimi i ri i Kremlinit – Putin ka gjithnjë me vete valixhen bërthamore

Presidenti rus, Vladimir Putin ka gjithnjë me vete instrumentet e nevojshme të komunikimit, përfshirë ata strategjikë, kudo që ai ndodhet. Këtë e ka pohuar zëdhënësi i Kremlinit, Dimitri Peskov, kur u pyet nëse Putini kishte me vete valixhen e tij bërthamore, gjatë fundjavës së kaluar në Siberi, bashkë me ministrin e tij të mbrojtjes. […]

A është mirë presidenti? Joe Biden pengohet disa herë në shkallët e avionit , Air Force One

Në një video të fundit të presidentit amerikan Joe Biden shihet ky i fundit teksa pengohet në shkallët e avionit Air Force One.   Ai është parë të pengohet disa herë duke ngjitur shkallët e avionit të premten.   Presidenti 78-vjeçar pavarësisht incidentit, u ngrit, por përsëri u pengua për herë të dytë […]

Takim i tensionuar SHBA-Kinë në Alaskë

Administrata e Presidentit Biden filloi të enjten bisedimet e para të nivelit të lartë në prani fizike me Kinën rivale, duke thënë se veprimet kineze kërcënojnë rendin global të bazuar në rregulla dhe duke u zotuar se Uashingtoni do të mbështesë miqtë e tij.   “Ne nuk kërkojmë konflikt, por ne e mirëpresim konkurrencën […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara