e martë 21 shtator 2021
e martë 21 shtator 2021

 

Një akt heroik kanë kryer sot Vrojtuesit e Plazhit në Shëngjin.

 

Luçjano Marku dhe Bekris Dragusha me shumë guxim kanë shmangur një tragjedi të vërtetë.

 

Federata e Vrojtuesve e Shqipërisë thotë se tre pjesëtarë të një familje nga Ferizaj i Kosovës, babai dhe dy vajzat e tij adoleshente kanë rrezikuar jetën.

 

Në momentin kur 3 të rrezikuarit po luftonin me rrymat e krijuara nga dallgët e mëdha, me shumë profesionalizëm Luçjano dhe Bekrisi kanë ndërhyrë dhe i kanë transportuar të rrezikuarit më në thellësi deri në kufirin e lejuar për notim.

 

Djemtë treguan se kanë zgjidhur tapat kufizuese dhe kanë ndihmuar të rrezikuarit të mbahen në to.

 

Me udhëzimet e Vrojtuesve, stafi i sigurisë të ndihmuar edhe nga pushuesit janë lidhur dorë me dorë për t’i kaluar atyre litarin e rulit statik të Vrojtuesit.

 

3 të rrezikuarit janë nxjerrë në breg dhe gëzojnë shëndet të plotë.

 

Më shumë

Shqipëria Turistike dhe “Mihalët” e saj!

Historia e ‘Mihalit’ është përsëritur sërish në jug të vendit. Një çift peshuesish, kësaj here shqiptarë me një vajzë të vogël kanë shkuar për të kaluar disa ditë në bregdetin e Livadhit në Himarë, por fundi i tyre nuk ka qenë aspak i qetë.     Për shkak se nuk u kanë pëlqyer kushtet, […]

Mbërrin avioni i parë me turistë nga Rusia

Çarteri i parë turistik, me 200 rusë mbërriti të Dielën në darkë, më 20 Qershor 2021 në Tirana International Airport, me përshëndetjen dhe mirëseardhjen e një ceremonie simbolike. Fluturimet kryhen nga kompania ajrore ruse Ural Airlines, njoftoi Tirana International Airport.   “Aeroporti po gjallërohet dhe ky është një fakt i rëndësishëm për të gjithë […]

Shqipëria një nga parajsat e fundit në Europë/ Reportazhi i blogerit të njohur të udhëtimeve turistike

Shqipëria është një nga parajsat e fundit në Europë, sipas blogerit të njohur të udhëtimeve turistike, Christian Hütwohl, i cili ka udhëtuar kohët e fundit në Shqipëri dhe ka realizuar për këtë qëllim edhe një seri videosh, të klikuara qindra mijëra herë.   ”Kemi dy muaj që udhëtojmë nëpër rrugët e Shqipërisë. Deri më […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara