e diel 7 mars 2021
e diel 7 mars 2021

 

Partia Demokratike përzgjedh listën e kandidatëve për deputetë në Tiranë, qarku më i madh i vendit, prej nga dalin 32 mandate.

 

Mes kandidatëve bie në sy në Kavajë, ai i ish-futbollistit të kombëtares së futbollit, Andi Lila dhe në Tiranë, aktori i humorit Jul Deda, apo atletja Klodiana Shala.

 

Janë 140 emra të përzgjedhur nga selia blu, të cilët do të votohen nga anëtarësia, ditën e nesërme. ku demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër.

 

Emrat e përzgjedhur nga votimi i së shtuëns do të vlerësohen në fazën e tretë dhe të fundit nga Kryesia e Partisë Demokratike, lidhur me performacën politike dhe mundësitë që kanë për maksimalizimin e votës, para përpilimit të listës përfundimtare.

 

 

DEGËT E TIRANËS
Dega TIRANA 1

1. ALDO BUMÇI
2. BISLIM AHMETAJ
3. BLERINA ZYLFO
4. ENNO BOZDO
5. IZET HYSA
6. LILI SULA
7. RAMAZAN SHUSHKU

Dega TIRANA 2
1. ADRIAN TUFINA
2. AGIM PARLLAKU
3. BASIR ÇOLLAKU
4. BLERINA BANUSHI
5. BLERINA BROVINA
6. FLORJON MIMA
7. IVI KASO
8. MAJLINDA PRENDI
9. MIRELA TABAKU
10.SOKOL ALLARAJ

Dega TIRANA 3
1. AIDA SHEHU
2. ALFRED PLLUMBI
3. ANDRIN TAHIRI
4. ÇLIRIM GJATA
5. LEDIA SULA
6. LEDOR MARKU

Dega TIRANA 4
1. ERZEN BREÇANI
2. GENT STRAZIMIRI
3. KLAUDIA NEZIRAJ
4. MARK UKA
5. MIRGEN ZAÇELLARI
6. SOKOL PREÇI

Dega TIRANA 5

1. AGRON SHEHAJ
2. AKIL KRAJA
3. ALEKSANDER BIBERAJ
4. ARBEN KASHAHU
5. BESMIRA MANAJ
6. BESMIRA PETRITI
7. DORJAN TELITI
8. DURIM KRAJA
9. EDLIRA BEQIRI
10.ENDRIN GJIPALI
11. GENC POLLO
12.GERT BOGDANI
13.LEDIANA FRATARI
14.TEUTA STAROVA

Dega TIRANA 6

1. EDUARD HAJKO
2. FATBARDH KADILLI
3. INA ZHUPA
4. KLODIANA SHALA
5. MAJLINDA ZOÇA
6. ORNELDA ZEFI
7. SHPETIM AGOLLI

Dega TIRANA 7

1. ALBANA VOKSHI
2. ALFRED RUSHAJ
3. ARTAN POGONI
4. EDA SHULI
5. ERALD SHULLA
6. ERGES ESKIU
7. ETION KAPEDANI
8. JULIAN DEDA
9. RENALD RISTA
10.SAMI KOÇEKU
11. TAULANDA JUPI
12.ZAK TOPUZI

Dega TIRANA 8

1. ANILA JANI
2. ARTA SAKJA
3. ENI KASMI
4. GENTJAN MUÇA
5. ILIR PILKU
6. JORIDA TABAKU
7. NDERIM HORESHTA

8. TOMORR ALIZOTI
9. URAN ABAZI
10.VEHAP KOLA

Dega TIRANA 9

1. ALFRED PJETRI
2. ARBEN RISTANI
3. GRIDA DUMA
4. HASAN CANI
5. ILIRJAN LAÇI
6. ROBERT BUDINA
7. ZAMIRA BUSHATI

Dega TIRANA 10

1. BELIND KËLLIÇI
2. EDUARD KELMENDI
3. ENKELEIDA SALLAKU
4. ERVIN MINAROLLI
5. ILIR STOJKU
6. IRSIDA SHEHI
7. MATEO SPAHO
8. NADA KALLÇIU
9. SEBASTIANA BYTYÇI
10.ZHANETA NDREGJONI

Dega TIRANA 11

1. AHMET PRENÇI
2. ORJOLA PAMPURI
3. SUADA VATHI
4. VEBINA RESULI

Dega TIRANA 12

1. ETHEM AGA
2. FORCIM KOLA
3. GAZMEND DIBRA

Dega TIRANA 13

1. EMRI VATA
2. ELDONA SIPRI
3. KLODIAN LUZI

Dega TIRANA 14

1. BESIM KUKA
2. MIGENA KAZDEDA
3. TAHSIM MEMA

Dega TIRANA 15

1. HALIM KOSOVA
2. PETRIT SUDI
3. VATH TABAKU

Dega TIRANA 16

1. EDUART REXHA
2. FESTIM MAQINAJ
3. FLAMUR NOKA
4. ILIR ZMALAJ
5. MINUSHE LAZAJ

Dega RROGOZHINE

1. AGRON KAJA
2. EQEREM DELIU
3. SHKELQIM KALEMI
4. SOKOL GOSA
5. TOMOR BALLABANI
6. VLADIMIR MANUSHI

Dega VORE

1. ARDIAN XHAKONI
2. FIQIRI ISMAILI
3. HYSNI MARA
4. ISUF DEMIRXHIU
5. YMER MARKU

Dega KAMEZ

1. ALFRED HALILAJ
2. BILBIL BAJRAKTARI
3. DHIMITER VATA
4. MUNIR SHEHU
5. TOMORR KOTARJA
6. XHELAL MZIU
7. YLBER VATA

Dega KAVAJE

1. ANDI LILA
2. FISNIK QOSJA
3. MIRAZH SHKODRA
4. SHKELQIM HOXHA
5. SUZANA ARKAXHIU
6. PËRPARIM ÇAÇA

Dega PASKUQAN

1. AGRON HAJDARKOLA
2. ARMEND GJANA
3. HAVZI AHMATI
4. FATOS REXHA
5. FLAMUR HOXHA
6. XHELIL KOLECI

Më shumë

PD zyrtarizoi koalicionin për zgjedhjet, ambasadorja Kim takon Bashën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, me të cilin ka diskutuar për zgjedhjet e 25 Prillit.   Ambasadorja Kim, në një postim në rrjetet sociale shkruan se me Bashën diskutoi për programin e PD-së dhe aleatëve të saj, si dhe për rëndësinë e mosfutjes […]

Basha reagon pas takimit me ambasadoren Yuri Kim: Të forcohet aleanca Shqipëri-SHBA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas takimit që ka patur me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Basha në një postim në mediat sociale, shkruan se  aleanca mes Shqipërisë dhe SHBA duhet forcuar dhe të jetë në një lartësi tjetër.   “Takim i shkëlqyeshëm sot me ambasadoren Yuri Kim gjatë […]

Zgjedhjet e 25 Prillit – KQZ ndan 140 milionë Lekë për partitë politike

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka miratuar sot vendimin për shpërndarjen e fondeve për partitë politike. Në një njoftim për mediat, KQZ bën me dije se ka ndarë 140 milionë Lekë, për 6 parti politike.   Ndarja e fondeve: Në bazë të rezultatit të zgjedhjeve të fundit të përgjithshme, Partia Socialiste ka marrë më shumë […]

Shumë vdekje, pak lindje, partitë shpallin programet për të ndalur shpopullimin

Për herë të parë në vitin 2020 numri i vdekjeve e kaloi numrin e lindjeve, duke shënuar një sinjal alarmi për plakjen dhe tkurrjen e popullsisë.   Politikat sociale duket se nuk e kanë frenuar shpopullimin, fenomen ky që do te shërbejë edhe si kartë elektorale në zgjedhjet e këtij viti.   Gjatë […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara