e enjte 28 janar 2021
e enjte 28 janar 2021

 

Sot është dita e katërt e protestës për vrasjen e Klodian Rashës. Protestat tashmë janë shtrirë edhe në qytete të tjera përeç Tiranës. Shkodra nisi e para protestën ditën e sotme ku mijëra qytetarë dolën rrugëve të qytetit, ku kanë marshuar në mënyrë paqësore me pankarta në duar por më pas kanë sulmuar selinë e Partisë Socialste duke e shkatërruar dhe djegur orenditë.

 

Protestuesit po marshojnë në rrugët e qytetit me thirrjet “Rama Ik” dhe “Drejtesi per Klodianin.

 

Më shumë

Mësim me dritare hapur – Udhëzimi i ministrisë shqetëson nxënës e prindër

Dritaret duhet të mbahen të hapura, sipas udhëzuesit të miratuar nga MSH për rregullat anticovid që duhet të ndërmarrin institucionet arsimore në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit.   Por sa e zbatueshme është kjo masë në stinën e dimrit, kur temperaturat janë shumë të ulëta?   Flasin nxënësit dhe prindërit:   1.Duhet […]

Votimi dhe numërimi elektronik, PD zgjedh Fierin dhe Korçën për projektin pilot

Partia Demokratike kërkon që projekti pilot për të provuar votimin dhe numërimin elektronik për zgjedhjet e 25 Prillit 2021 të zhvillohet në qarqet Fier dhe Korçë. Shkresa i është përcjellë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.   “Mbi zbatimin e teknologjisë në zgjedhjet e datës 25 Prill 2021 […]

Shqipëria nis kontingjentin e 8-të në Letoni aty ku humbën jetën 2 ushtarakë

Një togë nga Kompania e Asgjësimit të Mjeteve Shpërthyese (EOD) u nis për në misionin e NATO në Letoni, ku do vijojë të shërbejë si pjesë e grup-batalionit të udhëhequr nga Forcat e Armatosura kanadeze.   Në ceremoninë e përcjelljes së kontingjentit të radhës mori pjesë edhe ministri i ri i Mbrojtjes Niko Peleshi, […]

Ekipit të OBSH-së i ndalohet hyrja në Kinë

Anëtarëve të një ekipi të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) u është ndaluar hyrja në Kinë. Ekipi duhej të hetonte origjinën e koronavirusit në Vuhan. Pekini kishte rënë dakord për këtë vizitë në dhjetor, pas shumë muajsh negociatash me OBSH-në. Dy zyrtarë ishin nisur në udhëtimin e tyre por, njëri tani është kthyer dhe […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara