Tuesday 27 February 2024
Tuesday 27 February 2024

Kjo është një video mjaft e bukur, në të cilën shikohen dy elefantë, të cilët vendosin të dalin nga cirku dhe të kënaqen duke luajtur në dëborë. Videoja është realizuar në Yekaterinburg në Rusi.

Dy kafshët përfunduan duke bllokuar qendrën e Yekaterinburgut pasi u larguan nga vendstrehimet. Mbajtësit e tyre donin t’i lidhnin elefantët për në udhëtimin e gjatë që kishin planifikuar të bënin drejt Shën Petërsburgut, pavarësisht se ata kishin udhëtuar mbi 10 mijë milje përreth Siberisë.
Elefantët Indianë të moshës 45 dhe 50 vjeç, janë pjesëe cirkut të dyshimtë italian “Togni”, të cilët nisën turin e tyre në Rusi, pasi kafshët u ndaluan të performonin për shkak të moshës në Itali.

Megjithatë, në pamjet e bëra virale, kafshët duket se nuk shqetësohen aspak për temperaturat -5°C. Ata janë argëtuar pafund në dëborë, deri sa janë kapur nga punonjësit e cirkut dhe janë kthyer në cirk për t’u bërë gati e për të nisur udhëtimin.

 

Elephants escape from the circus to go play in the snow

This elephant escapes the circus to play in the snow! 😲🐘via ViralHog

Posted by Daily Mail Video on Monday, January 27, 2020

Më shumë

Meghan dhe Harry mirëpresin fëmijën e dytë, Lilibet ‘Lili’ Diana

Duka dhe Dukesha e Sussex-it janë shtuar të premten me fëmijën e dytë, një vajzë të shëndetëshme që i kanë vënë emrin Lilibet ‘Lili’ Diana. Mamaja, Meghan po ashtu ndodhet në gjendje të mirë.   Një zëdhënës i Princit Harry dhe Meghan-it tha të dielën se çifti mirëpriti fëmijën e tyre, Lilibet “Lili” Diana […]

NASA konfirmon praninë e ujit në sipërfaqen hënore të ndriçuar nga Dielli

NASA nëpërmjet një deklarate për shtyp ka ndarë zbulimet më të fundit me publikun mbi kërkimet në Hënë. Rezulton që të ketë prezencë të ujit, madje në një sasi dhe më të lartë nga sa besohej.   Observatori Stratosferik i NASA-s për Astronominë Infrared (SOFIA) ka konfirmuar, për herë të parë, ujin në sipërfaqen […]

Familja mbretërore bëhet me vajzë, vjen në jetë Gelardina II

Princi Leka Zogu II ka njoftuar për ardhjen në jetë të vajzës së tij. Ai konfirmon edhe njëherë emrin, trashëguar nga Mbretëresha Geraldinë. Si për rastësi, Geraldina II erdhi në jetë në përvjetorin e 18-të të ndarjes nga jeta të Mbretëreshës së Parë shqiptare. Princi Leka ka shpërndarë në rrjet njoftimin zyrtar për lindjen […]

I porsalinduri tërheq maskën e mjekut, fotoja bëhet virale

Një fotografi e postuar në rrjetet sociale nga një gjinekolog arab me një foshnjë të sapo lindur është bërë virale.   Arsyeja sigurisht nuk është sepse është një foshnje e porsalindur, por sepse i porsalinduri tërheq maskën e mjekut ndërsa e mban atë në duar.   Gjinekologu Samer Cheaib nga Emiratet e Bashkuara Arabe […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara