Tuesday 28 May 2024
Tuesday 28 May 2024

 

Në seancën parlamentare, aty ku duhet të ngrihen shqetësimet e popullit, ka nga ata deputetë, të cilët ngrenë shqetësimet e tyre personale.

 

Kështu ka ndodhur ditën e sotme, kur deputeti i opozitës parlamentare Adriatik Alimadhi, i ka ngritur si shqetësim kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, mungesën e vendit për të parkuar makinën dhe gjobitjen që i është bërë.

 

“Kam marrë gjoba nga policia për parkimin e mjeteve te Kuvendi! Duhet të gjendet një mënyrë që të rregullohet”, tha Alimadhi.

 

Por Ruçi i kërkoi që të ulej, duke i ndërprerë fjalën, “Ulu! Nuk është për procedurë se ku do të parkosh makinën ti”.

 

Më tej i kujtoi se e kërkoi fjalën për procedurë, por se po abuzon. /a.y/noa.al

 

Më shumë

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Dekriminalizim e dorëheqje, si mbetën 6 bashki pa kryetar

Vënia nën akuzë nga SPAK i kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj, dhe mënyra se si do t’i rrjedhë përballja me drejtësinë për akuzën e “falsifikimit”, nuk e përjashton mundësinë e ndërprerjes së mandatit të tij.   Por nga ana tjetër, në vend janë gjashtë bashki të cilat nuk e kanë një kryetar të […]

Shtyhet ngritja e komisionit të reformës zgjedhore

Miratimi i komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore është tërhequr nga seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë.   Vendimi ka ardhur pas kërkesës së kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Alfred Rushaj.   Kjo për faktin se palët ende nuk janë dakordësuar për objektin e komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore. […]

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka prezantuar në Kuvend projektligjin që do të votohet ditën e sotme mbi konventën e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Izraelit.   Sipas saj kjo konventë do të bëjë që çdo shtetas apo biznes që zhvillon […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara