e martë 17 maj 2022
e martë 17 maj 2022

 

Ngjarja tragjike që shoi familjen gushi në autostradën Fier- Vlorë nga shpejtësia vrastare e 22 vjeçarit me makinën”Audi” solli reagime të shumta nëpër rrjete sociale, të cilët paralajmëruan protestë përpara ministrisë se brendshme dhe ministrisë së transporteve.  ‘Sot në atë aksident mund te isha unë, ti apo kushdo nga ne!Sot duhet te jemi te gjithë bashke ne shenje ndërgjegjësimi’.

 

Një grup çiklistësh në shenje sensibilizimi për të ndalur aksidentet rrugore u shtrinë në tokë si të vdekur për jo më shumë se 5 minuta dhe më pas nisën sërish pedalimin.

 

Ndërsa protestuesit më të veçantë ishin 4 anëtarët e familjes Skuka, të cilët ndezën qirinj në emër të familjes fatkeqe që humbi jetën pabesisht në Vlorë.

 

Gjithashtu në orën 7 të pasdites një tjetër aksident ndodhi në Tiranë, ku një 80 vjeçar që po qëndronte në stolat anash Lanës, në zonën Vasil Shanto është goditur nga një makinë që doli nga rruga duke përfunduar buzë lumit.

 

 

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

 

 

Më shumë

Rreziku nga sulmet kibernetike

Siguria kibernetike po bëhet çdo ditë e më shumë një fushë që kërkon fuqi punëtore të specializuar. Ndaj Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, si drejtues i institucionit që shumë shpejt do të marrë drejtimin për garantimin e mbrojtjes kibernetike përshëndeti pjesëmarrësit në aktivitetin inovativ “Cyber Camp Albania”, ku ftoi të rinjtë të orientojnë karrierën […]

4 – Dhjetori, Festa Kombëtare e Forcave të Armatosura Shqiptare

Me propozimin e Isa Boletinit, më 4 dhjetor 1912, Mehmet pashë Dërralla u zgjodh ministër i Luftës në Qeverinë e Përkohshme, duke fituar 42 vota dhe duke u radhitur i treti pas Luigj Gurakuqit me 54 vota dhe Myfit Bej Gjirokastrës (Libohovës) me 52 vota. Ministri i Luftës Mehmet pashë Dërralla duke bashkëpunuar me […]

Një shqiptar në krye të Arqipeshkivisë së Tiranës dhe Durrësit

Papa Françesku emëroi sot (30 nёntor 2021) imzot Arjan Dodaj, kryeipeshkëv të ri të kryedioqezës së Tiranë-Durrësit. Imzot Dodaj është kryeipeshkvi i tretë i kësaj Kishe në periudhën pas rënies së komunizmit, pasardhës i imzot Rrok Mirditës dhe i imzot George Frendos.   R.SH. – Vatikan   Dorëheqja dhe emërimi i Kryeipeshkvit Mitropolit […]

Mbi 17’000 shqiptarë e festuan Pavarësinë jashtë atdheut

Një numër i konsiderueshëm shqiptarësh kanë zgjedhur t’i kalojnë festat e nëntorit jashtë atdheut.   Stambolli ishte destinacioni kryesor për të kaluar pushimet 4-ditore që erdhën nga festat e Pavarësisë dhe Çlirimit.   “Stambolli është shitur në masë, gati  muaj përpara, pra në fund të tetorit të gjitha grupet e Stambollit kanë qenë të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara