XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://thealbanianprofile.com/prag-fushate-rriten-me-2-3-here-lejet-e-ndertimit-ne-fund-te-2020/20%Monthly2021-02-26 18:41
https://thealbanianprofile.com/366-filma-ne-gare-per-oscar/20%Monthly2021-02-26 18:30
https://thealbanianprofile.com/akademia-e-shkencave-nis-puna-tri-vepra-madhore-albanologjike-enciklopedia-shqiptare-fjalori-i-madh-i-shqipes-dhe-historia-e-shqiptareve/20%Monthly2021-02-26 18:25
https://thealbanianprofile.com/mjeket-nuk-respektojne-masat-gjate-procesit-te-vaksinimit-ne-vlore-nderhyn-policia/20%Monthly2021-02-26 18:13
https://thealbanianprofile.com/festivali-mbarekombetar-i-teatrit-vijon-ne-naten-e-trete-me-shfaqjen-zogu-i-zi/20%Monthly2021-02-26 18:07
https://thealbanianprofile.com/ushtria-e-shba-dhuron-29-automjete-shumeperdorimshme-per-fa/20%Monthly2021-02-26 17:59
https://thealbanianprofile.com/gjuhetaret-thirrje-shtetit-miratoni-ligjin-kunder-shkeljeve-e-ndotjes-gjuhesore/20%Monthly2021-02-26 12:00
https://thealbanianprofile.com/ne-tuz-te-malit-te-zi-nderpriten-protestat-nisin-bisedimet-me-qeverine/20%Monthly2021-02-26 11:41
https://thealbanianprofile.com/raporti-amerikan-per-vrasjen-e-jamal-khashoggit-drejton-gishtin-nga-princi-saudit-i-kurores/20%Monthly2021-02-26 11:29
https://thealbanianprofile.com/bennet-nura-shqiptari-i-pare-qe-do-te-shkoje-ne-mars/20%Monthly2021-02-25 19:26
https://thealbanianprofile.com/etna-shperthen-serish-hera-e-gjashte-ne-tete-dite/20%Monthly2021-02-25 14:43
https://thealbanianprofile.com/fiskalizimi-do-te-zbatohet-edhe-per-bizneset-pa-tvsh/20%Monthly2021-02-25 14:40
https://thealbanianprofile.com/pd-zyrtarizoi-koalicionin-per-zgjedhjet-ambasadorja-kim-takon-bashen/20%Monthly2021-02-25 19:25
https://thealbanianprofile.com/frd-ne-zgjedhje-me-pd-topi-largohet-nga-drejtimi/20%Monthly2021-02-25 14:25
https://thealbanianprofile.com/kostandin-kristoforidhi-1827-1895/20%Monthly2021-02-25 12:02
https://thealbanianprofile.com/902-mije-zgjedhes-me-karta-apo-pasaporta-te-skaduara-kqz-emigrantet-rrezikohen-te-mos-votojne-edhe-kete-rradhe/20%Monthly2021-02-25 11:56
https://thealbanianprofile.com/aleanca-per-ndryshim-pd-formon-koalicionin-me-aleatet-lsi-del-e-vetme/20%Monthly2021-02-25 11:49
https://thealbanianprofile.com/101-mije-kerkese-ankesa-per-energjine-kryeson-ndryshimi-i-te-dhenave-te-kontrates-31-per-faturimin/20%Monthly2021-02-20 22:56
https://thealbanianprofile.com/leje-qendrimi-per-pensionistet-dhe-ata-qe-blejne-prona-ne-shqiperi/20%Monthly2021-02-20 22:47
https://thealbanianprofile.com/kisha-ortodokse-serbe-zgjedh-patriarkun-e-ri-porfirije-serbet-e-kosoves-do-ti-kem-ne-vend-te-pare/20%Monthly2021-02-20 22:41
https://thealbanianprofile.com/rusia-miraton-vaksinen-e-trete/20%Monthly2021-02-20 22:29
https://thealbanianprofile.com/kosove-refuzohen-mbi-3-mije-fletevotime-nga-diaspora/20%Monthly2021-02-20 22:39
https://thealbanianprofile.com/opozita-maqedonase-mbledh-nenshkrime-kunder-regjistrimit-te-popullsise/20%Monthly2021-02-20 22:18
https://thealbanianprofile.com/organizatat-rinore-te-shqetesuara-per-emigrimin-e-rinise/20%Monthly2021-02-20 22:57
https://thealbanianprofile.com/30-vite-nga-renja-e-bustit-te-diktatorit-komunist-enver-hoxha/20%Monthly2021-02-20 23:09
https://thealbanianprofile.com/rregullatori-i-be-nuk-lejon-perkatesine-etnike-ne-leternjoftime/20%Monthly2021-02-20 22:49
https://thealbanianprofile.com/kina-po-krijon-shteg-ne-ballkan-permes-diplomacise-me-vaksina/20%Monthly2021-02-19 11:10
https://thealbanianprofile.com/pandemia-nuk-ndal-migrimin-e-paligjshem-te-shqiptareve-ne-greqi/20%Monthly2021-02-19 10:49
https://thealbanianprofile.com/sonda-e-nasa-ulet-ne-planetin-mars/20%Monthly2021-02-19 10:54
https://thealbanianprofile.com/xhepcishti-fshati-i-tetoves-ku-nuk-ka-te-papunesuar/20%Monthly2021-02-19 10:33
https://thealbanianprofile.com/15001-2/20%Monthly2021-02-19 11:26
https://thealbanianprofile.com/mjeku-izraelit-zbulon-ilacin-qe-vret-covid-pa-pasur-nevoje-te-vaksinohesh/20%Monthly2021-02-18 11:47
https://thealbanianprofile.com/ismail-kadare-ky-vend-behet/20%Monthly2021-02-18 11:37
https://thealbanianprofile.com/14955-2/20%Monthly2021-02-18 11:35
https://thealbanianprofile.com/transporti-detar-ne-janar-te-2021-u-perpunuan-7-me-shume-mallra-se-2020/20%Monthly2021-02-18 10:59
https://thealbanianprofile.com/faraoni-eshte-vrare-ne-ceremoni-ekzekutimi-studimi-i-teknologjise-se-larte/20%Monthly2021-02-18 10:51
https://thealbanianprofile.com/ne-13-vjetorin-e-kosoves-shtet-sulmohet-autobusi-me-shqiptare-ne-malin-e-zi/20%Monthly2021-02-18 10:44
https://thealbanianprofile.com/kosova-i-vjen-ne-ndihme-shqiperise-ne-luften-kunder-covid-19-paciente-nga-hasi-kukesi-e-tropoja-kurohen-ne-spitalet-saj/20%Monthly2021-02-18 10:33
https://thealbanianprofile.com/gjykata-evropiane-per-te-drejtat-e-njeriut-i-kerkon-moskes-te-liroje-opozitarin-navalny/20%Monthly2021-02-18 10:13
https://thealbanianprofile.com/dyfishohet-ndihma-ekonomike/20%Monthly2021-02-17 14:27
https://thealbanianprofile.com/bernabic-per-keqardhje-qe-dialogu-nuk-eshte-perparesi-e-kurtit/20%Monthly2021-02-17 14:02
https://thealbanianprofile.com/debati-ne-shkup-etniteti-ne-leternjoftim-po-ose-jo/20%Monthly2021-02-17 11:35
https://thealbanianprofile.com/mbyllja-e-kufijve-nuk-eshte-zgjidhje-kunder-korones/20%Monthly2021-02-17 11:30
https://thealbanianprofile.com/112-vjetori-i-gazetes-dielli-e-vetmja-qe-nga-koha-e-rilindjes-kombetare-qe-botohet-edhe-sot-ne-shba/20%Monthly2021-02-17 10:23
https://thealbanianprofile.com/kosova-13-vjet-shtet/20%Monthly2021-02-17 10:08
https://thealbanianprofile.com/akrobatja-shqiptare-performance-te-jashtezakonshme-per-pavaresine-e-kosoves/20%Monthly2021-02-17 14:19
https://thealbanianprofile.com/obsh-autorizon-perdorimin-e-vaksines-astrazeneca/20%Monthly2021-02-16 11:37
https://thealbanianprofile.com/vaksinohet-i-moshuari-i-pare-ne-shqiperi/20%Monthly2021-02-16 11:29
https://thealbanianprofile.com/rosa-e-ngricave-rikthehet-ne-token-shqiptare-pas-shume-vitesh/20%Monthly2021-02-16 11:14
https://thealbanianprofile.com/kosove-vota-e-qarte-per-kthese-por-zgjedhesit-nuk-duhen-zhgenjyer-serish/20%Monthly2021-02-16 10:39
https://thealbanianprofile.com/ndryshon-faturimi-i-energjise-elektrike-matesit-do-lexohen-nje-here-ne-dy-muaj/20%Monthly2021-02-15 18:38
https://thealbanianprofile.com/si-po-ngrohen-shqiptaret-me-shume-se-gjysma-me-dru-tiransit-vlonjatet-durrsaket-me-modernet/20%Monthly2021-02-15 10:53
https://thealbanianprofile.com/serbia-i-dhuron-maqedonise-se-veriut-4680-vaksina-anticovid/20%Monthly2021-02-15 10:21
https://thealbanianprofile.com/mutacionet-e-covid-19-gjermania-mbyll-pjeserisht-kufijte/20%Monthly2021-02-15 09:57
https://thealbanianprofile.com/kosove-numerohen-rreth-99-te-votave-kryeson-levizja-vetevendosje/20%Monthly2021-02-15 11:01
https://thealbanianprofile.com/senati-shpall-te-pafajshem-ish-presidentin-trump/20%Monthly2021-02-14 22:47
https://thealbanianprofile.com/mbyllet-procesi-i-votimit-ne-kosove/20%Monthly2021-02-15 08:59
https://thealbanianprofile.com/pas-bores-shqiperia-ngrin-bllokohen-zonat-malore/20%Monthly2021-02-14 20:07
https://thealbanianprofile.com/paraja-jashte-bankave-arrin-ne-rekorde-historike-ne-2020-en-u-rrit-me-gjysme-miliard-euro/20%Monthly2021-02-13 18:36
https://thealbanianprofile.com/peshkopi-ortodoks-ne-argjentine-thyhen-rrjetin-me-flamurin-shqiptar/20%Monthly2021-02-13 18:29
https://thealbanianprofile.com/itali-betohet-qeveria-e-drejtuar-nga-mario-draghi/20%Monthly2021-02-13 18:21
https://thealbanianprofile.com/mbyllja-e-kapshtices-le-stok-mollet-e-korces/20%Monthly2021-02-13 18:09
https://thealbanianprofile.com/shqiperia-mbulohet-nga-bora-arrsh-apelon-per-kujdes/20%Monthly2021-02-13 18:05
https://thealbanianprofile.com/14796-2/20%Monthly2021-02-13 09:25
https://thealbanianprofile.com/burrat-votojne-me-shume-se-sa-grate-ne-kosove/20%Monthly2021-02-13 09:13
https://thealbanianprofile.com/mbi-100-automjete-u-perfshine-ne-nje-aksident-ne-texas-6-viktima/20%Monthly2021-02-13 08:56
https://thealbanianprofile.com/rusia-mund-ti-nderprese-lidhjet-me-be/20%Monthly2021-02-12 18:32
https://thealbanianprofile.com/nato-njofton-hapjen-e-linjave-te-reja-ne-hapesiren-e-ulet-ajrore-te-kosoves/20%Monthly2021-02-12 10:01
https://thealbanianprofile.com/kqz-partite-te-ndalin-fushaten-ajo-nis-me-25-mars/20%Monthly2021-02-12 09:50
https://thealbanianprofile.com/118-vjetori-i-vdekjes-se-figures-se-shquar-patriotike-papa-kristo-negovani/20%Monthly2021-02-12 09:44
https://thealbanianprofile.com/buna-del-nga-shtrati-uji-verrshon-ne-lagjet-e-shkodres/20%Monthly2021-02-11 19:07
https://thealbanianprofile.com/tirana-101-vjet-kryeqytet-i-shqiperise/20%Monthly2021-02-11 18:52
https://thealbanianprofile.com/autoriteti-i-dosjeve-deklasifikon-dosjen-nr-64-ndryshimet-politike-ne-europen-lindore-fundi-i-komunizmit/20%Monthly2021-02-10 20:30
https://thealbanianprofile.com/zgjedhjet-e-25-prillit-identifikimi-elektronik-kqz-nenshkruan-kontraten-me-kompanine-smartmatic/20%Monthly2021-02-10 19:49
https://thealbanianprofile.com/new-york-mbyllet-muzeu-i-kgb-pajisjet-e-spiunazhit-te-luftes-se-ftohte-dalin-ne-shitje/20%Monthly2021-02-10 18:24
https://thealbanianprofile.com/shtrengohen-masat-anticovid-ndalim-qarkullimi-pas-ores-2000-mesim-online-per-gjimnazet-ne-disa-qytete/20%Monthly2021-02-10 18:04
https://thealbanianprofile.com/fjalimi-i-pare-shqip-ne-parlamentin-e-serbise-se-pasluftes/20%Monthly2021-02-10 17:45
https://thealbanianprofile.com/voa-dekriminalizimi-ne-shqiperi-rritet-presioni-i-nderkombetareve-perballe-heshtjes-se-partive-politike/20%Monthly2021-02-10 20:38
https://thealbanianprofile.com/urimi-i-bidenit-shkakton-reagime-te-shumta-ne-beograd/20%Monthly2021-02-10 09:32
https://thealbanianprofile.com/dialogu-me-serbine-dhe-fushata-elektorale-ne-kosove/20%Monthly2021-02-10 09:27
https://thealbanianprofile.com/thirrja-e-obsh-bashkepunim-qe-edhe-ballkani-te-perfitoje-vaksinen/20%Monthly2021-02-10 09:19
https://thealbanianprofile.com/erdogan-ne-kurs-konfrontimi-me-rinine/20%Monthly2021-02-10 09:18
https://thealbanianprofile.com/filmi-zgjoi-nga-kosova-fitues-i-tri-cmimeve-ne-festivalin-sundance/20%Monthly2021-02-10 09:16
https://thealbanianprofile.com/tirana-dhe-shkupi-diskutojne-per-integrim-ne-bashkimin-europian/20%Monthly2021-02-10 09:14
https://thealbanianprofile.com/mali-i-zi-gjykata-rrezon-denimet-per-2-ruse-te-akuzuar-per-perfshirje-ne-pucin-e-deshtuar/20%Monthly2021-02-10 09:13
https://thealbanianprofile.com/hyn-ne-fuqi-marreveshja-per-nxitje-te-investimeve-mes-shba-se-dhe-kosoves/20%Monthly2021-02-10 09:10
https://thealbanianprofile.com/biden-mban-qendrim-te-ashper-ndaj-turqise/20%Monthly2021-02-10 09:08
https://thealbanianprofile.com/kuba-hap-ekonomine-per-bizneset-private/20%Monthly2021-02-10 09:04
https://thealbanianprofile.com/shqiperia-nenshkruan-marreveshje-tregtare-me-mbreterine-e-bashkuar/20%Monthly2021-02-10 20:37
https://thealbanianprofile.com/nga-shqiperia-jane-larguar-600-mije-persona-qe-nga-2011/20%Monthly2021-02-10 09:01
https://thealbanianprofile.com/dimer-i-rrezikshem-per-emigrantet-ne-ballkan/20%Monthly2021-02-10 09:00
https://thealbanianprofile.com/abetare-dhe-libra-per-mesimin-e-gjuhes-shqipe-ne-toronto-dhe-ontario/20%Monthly2021-02-10 20:10
https://thealbanianprofile.com/krimi-kibernetik-policia-e-shtetit-ka-persona-qe-tentojne-te-nderhyjne-ne-whatsapp-in-tuaj-ja-si-duhet-te-veproni-sms-ja-qe-po-qarkullon/20%Monthly2021-02-10 18:12
https://thealbanianprofile.com/ambasadorja-yuri-kim-kembengul-lista-kandidatesh-te-paster/20%Monthly2021-02-04 14:42
https://thealbanianprofile.com/diaspora-numer-rekord-ne-zgjedhjet-e-ketij-viti/20%Monthly2021-02-04 14:33
https://thealbanianprofile.com/kosove-diaspora-numer-rekord-ne-zgjedhjet-e-ketij-viti/20%Monthly2021-02-04 14:32
https://thealbanianprofile.com/77-vjetori-i-masakres-se-4-shkurtit-1944/20%Monthly2021-02-04 14:23
https://thealbanianprofile.com/nikolla-naco-1843-1913/20%Monthly2021-02-04 14:17
https://thealbanianprofile.com/dita-boterore-kancerit-kanceri-i-gjirit-lloji-me-i-perhapur-dyfishohet-numri-i-grave-qe-u-trajtuan-falas-me-herceptine/20%Monthly2021-02-04 15:04
https://thealbanianprofile.com/basha-reagon-pas-takimit-me-ambasadoren-yuri-kim-te-forcohet-aleanca-shqiperi-shba/20%Monthly2021-02-03 23:30
https://thealbanianprofile.com/hekurudhra-tirane-durres-frimoset-kontrata-e-punimeve/20%Monthly2021-02-03 23:11
https://thealbanianprofile.com/stervitja-me-e-madhe-ushtarake-e-nato-ne-shqiperi-kim-shqiperia-vend-kryesor-prites/20%Monthly2021-02-03 23:33
https://thealbanianprofile.com/kosove-fillon-fushata-per-zgjedhjet-e-14-shkurtit/20%Monthly2021-02-03 19:26
https://thealbanianprofile.com/zgjedhjet-e-25-prillit-kqz-ndan-140-milione-leke-per-partite-politike/20%Monthly2021-02-03 19:19
https://thealbanianprofile.com/be-kunder-kosoves-per-hapjen-e-ambasades-ne-jerusalem/20%Monthly2021-02-03 19:11
https://thealbanianprofile.com/perendimi-reagon-ashper-pas-vendimit-kunder-navalnyt/20%Monthly2021-02-03 19:07
https://thealbanianprofile.com/kritiku-i-kremlinit-navalny-denohet-me-2-5-vjet-burg/20%Monthly2021-02-03 19:04
https://thealbanianprofile.com/bsh-ka-shitur-gati-1-ton-ar-gjate-pandemise-930-kg-me-pak-ne-arka/20%Monthly2021-02-02 13:33
https://thealbanianprofile.com/ne-vjeshte-nise-puna-per-bazen-ajrore-te-nato-s-ne-kucove/20%Monthly2021-02-02 13:25
https://thealbanianprofile.com/grusht-shteti-ne-myanmar-ushtria-merr-pushtetin/20%Monthly2021-02-02 13:03
https://thealbanianprofile.com/presidenti-i-turqise-erdogan-kerkon-kushtetute-te-re-civile/20%Monthly2021-02-02 13:09
https://thealbanianprofile.com/mbeshtetja-per-anetaresimin-e-ballkanit-perendimor-ne-be-sdo-ti-prishe-pune-marcron-it/20%Monthly2021-02-02 10:19
https://thealbanianprofile.com/mberrijne-dozat-e-para-te-vaksines-se-pfizer-biontech/20%Monthly2021-02-02 10:11
https://thealbanianprofile.com/ngrihet-prane-akademise-se-shkencave-qendra-e-botimeve-albanologjike-e-enciklopedike/20%Monthly2021-02-01 20:02
https://thealbanianprofile.com/statistikat-e-kultures-2020-pandemia-goditi-rende-turizmin-kulturor-te-huajt-vizituan-me-teper-kalate-dhe-monumentet/20%Monthly2021-02-01 19:57
https://thealbanianprofile.com/shkaterrimi-i-hekurudhes-transporti-i-pasagjereve-me-tren-renie-me-96-ne-15-vite/20%Monthly2021-02-01 19:37
https://thealbanianprofile.com/komuniteti-mysliman-ne-britanine-e-madhe-do-te-udhehiqet-nga-nje-grua/20%Monthly2021-02-01 18:53
https://thealbanianprofile.com/historike-kosova-dhe-izraeli-vendosin-marredhenie-diplomatike/20%Monthly2021-02-01 23:24
https://thealbanianprofile.com/anuloni-aeroportin-e-vlores-36-organizata-kundershtojne-ndertimin-ne-zone-te-mbrojtur-rrezik-per-aksidente-ajrore-nga-zogjte/20%Monthly2021-02-01 19:28
https://thealbanianprofile.com/141-vjetori-i-vdekjes-se-patriotit-e-ideologut-se-rilindjes-kombetare-zef-jubani/20%Monthly2021-02-01 14:23
https://thealbanianprofile.com/shume-vdekje-pak-lindje-partite-shpallin-programet-per-te-ndalur-shpopullimin/20%Monthly2021-02-01 14:18
https://thealbanianprofile.com/permbytjet-ne-shkoder-3000-hektare-nen-uje/20%Monthly2021-02-01 14:05
https://thealbanianprofile.com/artisti-italian-albano-carrisi-promovon-librin-e-tij-ne-shqiperi-nena-ime-origjina-e-botes-sime/20%Monthly2021-02-01 10:10
https://thealbanianprofile.com/zgjedhjet-e-25-prillit-publikohet-ekstrakti-i-5-te-i-listave-ja-si-mund-te-verifikoni-emrin/20%Monthly2021-02-01 09:27
https://thealbanianprofile.com/parate-nga-diaspora-mbajne-gjalle-ekonomine-e-kosoves-bqk-900-mln-e-remitenca-ne-2020/20%Monthly2021-02-01 09:16
https://thealbanianprofile.com/izraeli-u-dhuron-palestinezeve-5-mije-vaksina-kunder-covid-19/20%Monthly2021-02-01 08:58
https://thealbanianprofile.com/ndertimi-i-autostrades-se-paqes-prishtine-merdare-fillon-kete-vit/20%Monthly2021-02-01 08:54
https://thealbanianprofile.com/obsh-garon-per-te-zhvilluar-certifikatat-e-vaksinimit/20%Monthly2021-02-01 08:30