e diel 18 prill 2021
e diel 18 prill 2021

 

Tirana ia del mbanë të eliminojë Dinamon e Tbilisit duke e mundur në Gjeorgji me rezultatin 2-0.

 

Me një ndeshje të vetme kampionët e Shqipërisë kalojnë në raundin tjetër të Champions Leagues ku në kryeqytet do të presin skuadrën serbe të Cervena Zvezden, ndeshje që do të luhet në kryeqytet një javë më pas, në Air Albania Stadium.

 

Goli i avantazhit në minutën e 41 është krejtësisht fat nga lart, që përmend gjithnjë Egbo. Gabimi i prapavijës gjeorgjiane dhe Torassa gjen përballë portierin, por topi i kthyer përplaset në trupin e argjentinasit e përfundon në rrjetë. Më pas bardheblute administrojnë lojën dhe kur u duk se po rrezikonin diçka, goli i Ismailgecot vulos suksesin e parë bardheblu në Evropë në këtë sezon. Menjëherë pas ndeshjes, Tirana u kthye në kryeqytet ku pavarësisht orës së vonë, rreth 3 e 30 të mëngjesit të së enjtes u prit me ovacione nga tifozët e saj që si gjithmonë nuk i harrojnë surprizat.

 

“Po, jam me të vërtet shumë i lumtur më shumë për rezultatin sesa për golin e shënuar. Sepse duhej të fitonim këtë ndeshje që ishte historike dhe e rëndësishme për ne. U kualifikuam për më tej, të shpresojmë të fitojmë edhe sfidën tjetër. Nesër ose pasnesër do të  do të nisim punën duke menduar ndeshjen e radhës”, u shpreh Torrasa. TCH

 

 

 

Më shumë

Vazhdon kaosi në aeroport, anulohen të gjitha fluturimet

TIA ka njoftuar në faqen zyrtare anulimin e fluturimeve të paradites së sotme, ndërkohë që ende nuk ka asnjë vendim për fluturimet e orëve të pasdites.   Situata vijon të mbetet shqetësuese në aeroportin e Rinasit, teksa deri më tani 26 kontrollorë janë shoqëruar në ambientet e Policisë së Shtetit.   Shoqërimet e tyre […]

Një muaj nga zgjedhjet, Rama dhe Basha çelin fushatën nga qendra e Tiranës

Dy partitë e mëdha politike hapën të enjten në mbrëmje fushatat e tyre për zgjedhjet e 25 prillit.   Në sheshin “Nënë Tereza” të tejngjeshur me përkrahës opozitarë dhe automjetet e tyre, Partia Demokratike zhvilloi tubimin e vet, duke shkelur rregullat e pandemisë për t’u mbrojtur nga koronavirusi, ku mijëra pjesëmarrës nuk ruanin distancën […]

Studimi mbi ekstremizmin e dhunshëm: “Qytetarët më shumë të shqetësuar për ekstremizmin politik”

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sondazhin kombëtar “Statusi i Ekstremizmit të Dhunshëm në Shqipëri 2021”.   Studimi zbuloi se shqiptarët janë gati të presin për riintegrim të kthyerit nga zonat siriane të konfliktit, por ata janë më shumë të shqetësuar për ekstremizmin politik sesa për ekstremizmin fetar apo nacionalist.   Të anketuarit pohuan […]

Shqipëri-Andorrë, Kuqezinjtë nisin rrugëtimin drejt Katar 2022

Asnjë dëmtim dhe i gjithë grupi në dispozicion të trajnerit Edy Reja. Përfaqësuesja shqiptare e futbollit mbylli përgatitjet e fundit, mbrëmjen e së mërkurës dhe është gati për të zbritur sot në fushë për debutimin në kualifikueset e kampionatit botëror Katar 2022.   Për fat të mirë, edhe tamponët përpara ndeshjes rezultuan të gjithë […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara