e shtunë 16 tetor 2021
e shtunë 16 tetor 2021

 

Ditët e gjata në karantinë, duket se e kanë bërë një punonjës të Polícisë së Shtetit në Tiranë, që të bëj gjeste të pazakonta në mes të rrugës. Në një video që është publikuar së fundi në media, një polic, shihet duke kapur nga të pasmet një vajzë në rrugë.

 

Në video shihet një makinë, me logon e Policisë Shqiptare, e cila qëndron në mes të rrugës dhe aty shkon një vajzë. Polici, pamja e të cilit nuk shihet në video, duket se nuk i reziston dot të pasmeve të vajzës, që mund të jetë dhe e dashura e tij.

 

Ai nxjerr dorën nga xhami, e ul  pas dhe prek vajzën nga të pasmet, duke mos u shqetësuar se është në orarin e punës, i veshur me uniformën e Policisë së Shtetit, është në automjetin e shtetit shqiptar të paguar nga taksapaguesit për të ruajtur rendin dhe sigurinë. Pamjet janë regjistruar mbrëmjen e djeshme në Tiranë, dhe komentet e mëtejshme po ua lëmë juve.

 

4 maj 2020

 

Më shumë

Spitalet po e përballojnë pandeminë me mungesa të shumta në mjekë e pajisje

Në Tiranë, Organizata Together for Life publikoi një raport mbi standardet minimale që u nevojiten spitaleve për të përballuar pacientët me COVID-19.   Nga monitorimi në 57 spitalet publike dhe private u zbulua një seri mungesash në stafe dhe në pajisje mjekësore gjatë pandemisë Covid.     Raporti theksoi se spitalet e Shqipërisë kanë […]

30 vjetori i rihapjes së ambasadës amerikane në Tiranë

Më 1 tetor të vitit 1991, u rihap në Tiranë ambasada e Shteteve të Bashkuara, pas një ndërprerjeje 52 vjeçare të marrëdhënieve mes të dy vendeve. Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria i kishin vedosur marrëdhëniet diplomatike në vitin 1922, 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Por në vitin 1939, pas pushtimit të […]

Krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, debate mes gazetarëve dhe qeverisë

Në Shqipëri, komuniteti i gazetarëve po shpreh shqetësim pas vendimit të qeverisë për krijimin e Agjensisë për Media dhe Informim. Pedagogë të shkencave të komunikimit dhe gazetarë i thanë Zërit të Amerikës, se ky vendim do të centralizojë informacionin dhe do të ngushtojë hapësirat e lirisë së medias. Zyrtarët i hedhin poshtë këto pretendime […]

Afërdita Suka, deputetja e parë shqiptare në parlamentin e Landit në Berlin

Afërdita Suka do të jetë deputetja e parë shqiptare nga Kosova në parlamentin e Landit në Berlin. E zgjedhur drejtpërdrejt nga elektorati.   Është e pamundur të mos i rrekesh hedhjes në letër të ekzaltimit shpirtëror, teksa e kupton se një shqiptare e re, intelektuale e mirëfilltë, një nënë e bashkëshorte e devotshme dhe […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara