e shtunë 16 tetor 2021
e shtunë 16 tetor 2021

Gazetari i kronikës Artan Hoxha ka ndarë një fotografi ku sugjerohet një mushkë e ngarkuar me drogë.

 

Ai thotë se mushkës i erdhi koha prapë dhe e krahason çmimin e saj, si të njëjtë me makinën luksoze Hummer.

 

Sipas tij, mushka është me kosto minimale, pa karburant dhe nuk ka nevojë për parking të dedikuar.

 

Hoxha shton se në situatën e izolimit global, me kufijtë tokësorë të mbyllur, me linjat ajrore të bllokuara, me ndalimin e lëvizjes së automjeteve, mushkat, mbeten transportuesi më në modë i narkotikëve.

 

Postimi i Hoxhës

 

A mor u erdhi koha prapë, u erdhi!!!!

 

Mushkat, transportuesi më i vjetër në qarkullim, që nga lashtësia.

 

Është me kosto minimale, pa karburant, nuk ka nevoje për parking të dedikuar.

 

Nëse e kapin, nuk të dekonspiron me numër shasie, ose gjurme gishtash në kroskot.

 

Në situatën e izolimit global, me kufijtë tokësorë të mbyllur, me linjat ajrore të bllokuara, me ndalimin e lëvizjes së automjeteve, mushkat, mbeten transportuesi më në modë i narkotikëve.

 

Shikojeni sa ngarkesë kanabisi mban mbi shpinë?!

 

Gati sa avioni i Riformatos, që mbeti në plazhin e Divjakës.

 

Dhe nuk ka radar që e kap, as nga toka, e as nga ajri.

 

I marrshin te keqen, policet europiane të FRONTEX-it, që monitorojnë kufijtë jugorë të Shqipërisë.

 

Ka për të shkuar çmimi i mushkës, kokë për kokë, me Hummer-in.

 

16 maj 2020

 

 

 

 

 

Më shumë

Spitalet po e përballojnë pandeminë me mungesa të shumta në mjekë e pajisje

Në Tiranë, Organizata Together for Life publikoi një raport mbi standardet minimale që u nevojiten spitaleve për të përballuar pacientët me COVID-19.   Nga monitorimi në 57 spitalet publike dhe private u zbulua një seri mungesash në stafe dhe në pajisje mjekësore gjatë pandemisë Covid.     Raporti theksoi se spitalet e Shqipërisë kanë […]

30 vjetori i rihapjes së ambasadës amerikane në Tiranë

Më 1 tetor të vitit 1991, u rihap në Tiranë ambasada e Shteteve të Bashkuara, pas një ndërprerjeje 52 vjeçare të marrëdhënieve mes të dy vendeve. Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria i kishin vedosur marrëdhëniet diplomatike në vitin 1922, 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Por në vitin 1939, pas pushtimit të […]

Krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, debate mes gazetarëve dhe qeverisë

Në Shqipëri, komuniteti i gazetarëve po shpreh shqetësim pas vendimit të qeverisë për krijimin e Agjensisë për Media dhe Informim. Pedagogë të shkencave të komunikimit dhe gazetarë i thanë Zërit të Amerikës, se ky vendim do të centralizojë informacionin dhe do të ngushtojë hapësirat e lirisë së medias. Zyrtarët i hedhin poshtë këto pretendime […]

Afërdita Suka, deputetja e parë shqiptare në parlamentin e Landit në Berlin

Afërdita Suka do të jetë deputetja e parë shqiptare nga Kosova në parlamentin e Landit në Berlin. E zgjedhur drejtpërdrejt nga elektorati.   Është e pamundur të mos i rrekesh hedhjes në letër të ekzaltimit shpirtëror, teksa e kupton se një shqiptare e re, intelektuale e mirëfilltë, një nënë e bashkëshorte e devotshme dhe […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara