Thursday 18 July 2024
Thursday 18 July 2024

Një incident i nivelit të lartë është shënuar këtë të martë mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi.

Pasi Trump nuk i dha dorën, në përfundim të fjalimit të tij, Pelosi i grisi fletët e fjalimit vjetor para kongresmenëve.

E pyetur mbi arsyen e këtij vendimi, politikania demokrate e cilësoi si veprimin e duhur.

Pelosi në krye të demokratëve, ka kërkuar prej kohësh shkarkimin e Trump.

 

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara