Tuesday 28 May 2024
Tuesday 28 May 2024

 

Virologia e njohur kineze, Li-Meng Yan, bën një deklaratë të fortë lidhur me origjinën e koronavirusit.

 

Ajo thotë se nuk bëhet fjalë për një virus natyror, por për një patogjen artificial të krijuar në laborator.

 

Virologia akuzon qeverinë kineze se ka gënjyar lidhur me Sars-Cov-2, duke hedhur akuza edhe më të rënda, “Organizata Botërore e Shëndetësisë është bashkëpunëtore e Partisë Komuniste Kineze”.

 

Madje Li-Meng Yan shkon më tej duke thënë se ka prova për këtë deklaratë të saj, duke thënë se shumë shpejt do të nxjerrë një raport të dytë.

 

“Në të do të ketë detaje specifike se si u zhvillua virusi dhe kush i kishte në posedim substancat e përdorura. Në atë moment të gjithë do të shohin se kam të drejtë”, tha virologjia.

 

Deklarata e saj u bë në mediat italiane, duke shtuar se tregu i produkteve shtazore në Wuhan u përdor si justifikim për të fshehur të vërtetën.

 

Madje shkon më tej duke pretenduar se kolegët i kanë thënë që të mbyllë gojën dhe të mos flasë për origjinën e virusit.

Më shumë

Duke shpresuar se Omicron nuk do të shkatërrojë Krishtlindjet, Betlehemi ndez dritat e pemës

BETHLEHEM, Bregu Perëndimor, 4 dhjetor (Reuters) – Banorët ndezën një pemë gjigante të Krishtlindjeve jashtë Kishës së Lindjes së Betlehemit të shtunën, duke shpresuar që një variant i ri i koronavirusit të mos prishë një sezon tjetër pushimi në vendlindjen tradicionale të Jezusit. Betlehemi u mbyll vetëm Krishtlindjet e kaluara, duke humbur sezonin […]

Zgjerimi i ndikimit turk rrit tensionet me Iranin

Arrestimi i agjentëve iranianë në Turqi muajin e kaluar, thonë analistët, është shenja më e fundit e rritjes së tensioneve midis dy fqinjëve. Kjo po ndodh ndërsa Turqia po zgjeron ndikimin e saj në rajonin e Kaukazit në dëm të Iranit.   Forcat turke të sigurisë arrestuan agjentët iranianë për të cilët Turqia […]

Energjia atomike energji e gjelbër?

Gjermania dhe disa shtete të BE kundërshtojnë kategorizimin e energjisë atomike si energji të gjelbër. Por shumica e vendeve të BE e mbështet këtë, mes tyre edhe Franca.     Gjermania dhe katër shtete të tjera e kundërshtuan hapur në Glasgou, ku përfundoi Konferenca Botërore për Klimën, kategorizimin e energjisë atomike si energji të […]

Izraeli mohon akuzat për spiunazh në Turqi

Izraeli është angazhuar për lirimin e një çifti izraelit të cilët janë dërguar në mbajtje nga ana e autoriteteve turke, tha kryeministri izraelit, Naftali Bennett.   Media shtetërore turke ka thënë se izraelitët e ndaluar ishin spiunë.   Kryeministri Bennett tha përmes një deklarate se ai ka biseduar me familjen e dy izraelitëve, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara