e premte 3 dhjetor 2021
e premte 3 dhjetor 2021

 

Komisioni shëndetësor i Wuhan-it thotë se qyteti dikur i goditur rëndë nga pandemia e COVID-19 nuk ka tani asnjë rast asimptomatik.

 

Tre rastet e fundit asimptomatike në qytet u hoqën nga vëzhgimi mjekësor pas testeve të acidit nukleik që dolën negative.

 

Gjithashtu, nuk ka më as kontakte të ngushta nën vëzhgim.

 

Në Wuhan u raportuan 300 infeksione asimptomatike dhe mbi 1100 kontakte të ngushta gjatë një testimi të acidit nukleik në mbarë qytetin.

 

Komisioni shëndetësor thotë se asnjë nga mbartësit nuk u zbulua se kishte infektuar të tjerët.

 

Në Wuhan nuk ka asnjë rast të konfirmuar ose të dyshuar me COVID-19 që nga e hëna. CRI

 

Më shumë

Rusia dërgon parashutistë në Bjellorusi

Të premten Rusia dërgoi parashutistë në kufirin e Bjellorusisë me Poloninë, ku qindra migrantë po përpiqen të kalojnë në Bashkimin Evropian.   Kremlini tha se dërgimi i trupave ka të bëjë me një stërvitje të përshpejtuar. Por kjo lëvizje përkon edhe me shtimin e forcave ushtarake ruse përgjatë kufirit me Ukrainën ndërsa veprimi po […]

SHBA, 10 mln dollarë për të gjetur “kokat” e grupit kriminal “REvil”

Zyrtarët amerikanë bënë të ditur se Uashingtoni ka ngritur padi ndaj dy personave, të dyshuar si pjesë e grupit kriminal REvil, lidhur me një valë sulmesh kibernetike, përfshirë një rast që çoi në mbylljen e përkohshme të fabrikës më të madhe të përpunimit të mishit në botë, si dhe sulme të tjera ndaj […]

OKB: 45 milionë njerëz kërcënohen nga uria

Rreth 45 milionë njerëz në të gjithë botën janë aktualisht të kërcënuar nga uria, tha Organizata e Kombeve të Bashkuara.   Sipas Programit Botëror të Ushqimit (WFP), situata është veçanërisht e rëndë në Afganistan. Shefi i këtij programi, David Beasley, u bëri thirrje individëve të pasur që të ndihmojnë me donacione.   Ai […]

Liria e medias dhe krimet e luftës në Siri

Kur bëhet fjalë për dokumentimin e provave të krimeve të luftës në Siri, gazetarët dhe civilët ishin ata që udhëhoqën. Dokumentari “Bringing Assad to Justice”, “Të vësh Assadin para drejtësisë” zbulon rolin e rëndësishëm që gazetarët e huaj dhe vendas mund të luajnë në ekspozimin e abuzimeve të të drejtave, sulmeve dhe torturave […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara